Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Beltaine i Glendalough

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie Beltaine i Glendalough_265.jpg

Godzina koncertu11.04.2019 r., godz. 19:00

Miejsce koncertuFilharmonia Koszalińska

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Beltaine & Glendalough


Beltaine
to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej nawiązującej do kultury celtyckiej.

Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością.

Grupa powstała w 2002 r. w Katowicach. Skład na początku ulegał zmianom, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie siedmiu muzyków. Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz 2 albumy live. Trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gęśle”, współorganizowanym przez Polskie Radio.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

 

Skład:

ADAM ROMAŃSKI – skrzypce

GRZEGORZ CHUDY – whistle, wokal, akordeon, bombarda, bansuri

JAN GAŁCZEWSKI – irish bouzouki, irish banjo, bodhran, gitara elektryczna, dudy gaita

JAN KUBEK – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne

ŁUKASZ KULESZA – gitara akustyczna

BARTEK DUDEK – gitara basowa

PIERRE – perkusja

 

Glendalough

 Zespół działa nieprzerwanie od 2003 roku. Występuje w Polsce i za granicą, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwecji.

Umiejętności i doświadczenie sceniczne tancerzy zostały wielokrotnie potwierdzone przez miejsca zajmowane na podiach międzynarodowych zawodów tanecznych w Wiedniu, Pradze, Warszawie i Krakowie. Unikają utartych ścieżek. Lubią eksperymentować, łączyć formy i style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego w świecie "bez granic". Wykonują taniec miękki (tzw. balet irlandzki) oraz widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami tanecznymi (tango argentyńskie, taniec ludowy, flamenco, tribal, jazz).


Ceny biletów: 40 zł - II strefa i 50 zł - I strefa

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS