Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Voo Voo

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie VooVoo małe.jpg

Godzina koncertu2.10.2019 r., godz. 20:00

Miejsce koncertuFilharmonia Koszalińska

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Voo Voo jest jednym z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce łączy rock z jazzem i folkiem z różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie. Jej założycielem jest Wojciech Waglewski, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista, producent muzyczny. Najnowszy album „Za niebawem” ukazał się 15 lutego. Jak zapowiada lider zespołu, „(…) nie zabraknie też niespodzianek, o których powiem później albo wcale nie powiem, bo Państwo sami usłyszą".

Po spokojnej, klimatycznej płycie „7” Voo Voo wraca z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.

Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco.

Za muzykę i słowa, jak zawsze, odpowiada Wojciech Waglewski natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy. Bilety w cenie 120,00 i 90,00 złotych do nabycia w kasie Filharmonii Koszalińskiej i na www.kupbilecik.pl

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS