Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie bialogard organy212.jpg

Godzina koncertu25.07.2019 r., godz. 19:00

Miejsce koncertuBiałogard, Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny

Opis rozszerzony:

Duet Gołub – Anfinogenova ma już 10 lat. Pomimo, że obie artystki mieszkają w oddalonych od siebie miastach – Moskwie i Soczi - nie przeszkadza im to w artystycznej działalności.

Ludmiła Gołub ukończyła Konserwatorium w Moskwie. Jest solistką Filharmonii oraz organistką w Domu Muzyki w Moskwie
Brała udział w wielu prawykonaniach muzyki współczesnej, wykonując partie organowe. Występowała pod dyrekcją wielu sławnych dyrygentów – Swietłanowa, Rozhdestwienskiego, Rostropowicza, Menuhina, Bułażu, Jurowskiego, Kurentzisa.

Valeria Anfinogenova jest absolwentką konserwatoriów w Nowosybirsku i St. Petersburgu. Ma w dorobku wiele koncertów solistycznych, symfonicznych i kameralnych. Jest dyrektorem artystycznym Filharmonii oraz Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Soczi.
Duet koncertował w wielu krajach (Estonia, Francja, Polska, Włochy). W Rosji grał m.in. na scenach Moskwy, St. Petersburga, Wołgogradu, Soczi, Krasnojarska. Jego repertuar obejmuje kompozycje organowe na 4 ręce oraz na organy i fortepian.

Zespół wokalny „Anima” został założony w październiku 1992 roku w Petersburgu. W jego skład wchodzą absolwenci Konserwatorium im. Nikołaja Rimskiego-Korsakowa. Od pierwszych lat istnienia zespół prowadził szeroką działalność koncertową w Rosji i krajach Europy Zachodniej (Niemcy, Finlandia, Szwajcaria, Austria, Francja, Hiszpania, Włochy). Zespół ma w swoim repertuarze wszystkie gatunki muzyki chóralnej - od chorału gregoriańskiego po kompozycje współczesne. Szczególne miejsce w programach koncertowych zajmuje muzyka rosyjska, w tym muzyka cerkiewna.
W marcu 1999 roku zespół wygrał międzynarodowy konkurs chóralny w Darmstadt (Niemcy), gdzie przyznano mu dwa złote medale. Jest tez zwycięzcą prestiżowych konkursów w Tuluzie (Francja) i San Sebastian (Hiszpania).

Od wielu lat funkcję kierownika artystycznego zespołu pełni Viktor Smirnov.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS