Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie mielno organy.jpg

Godzina koncertu27.07.2019 r., godz. 17:30

Miejsce koncertuMielno, Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego

Opis rozszerzony:

Duet Gołub – Anfinogenova ma już 10 lat. Pomimo, że obie artystki mieszkają w oddalonych od siebie miastach – Moskwie i Soczi - nie przeszkadza im to w artystycznej działalności.

Ludmiła Gołub ukończyła Konserwatorium w Moskwie. Jest solistką Filharmonii oraz organistką w Domu Muzyki w Moskwie
Brała udział w wielu prawykonaniach muzyki współczesnej, wykonując partie organowe. Występowała pod dyrekcją wielu sławnych dyrygentów – Swietłanowa, Rozhdestwienskiego, Rostropowicza, Menuhina, Bułażu, Jurowskiego, Kurentzisa.

Valeria Anfinogenova jest absolwentką konserwatoriów w Nowosybirsku i St. Petersburgu. Ma w dorobku wiele koncertów solistycznych, symfonicznych i kameralnych. Jest dyrektorem artystycznym Filharmonii oraz Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Soczi.
Duet koncertował w wielu krajach (Estonia, Francja, Polska, Włochy). W Rosji grał m.in. na scenach Moskwy, St. Petersburga, Wołgogradu, Soczi, Krasnojarska. Jego repertuar obejmuje kompozycje organowe na 4 ręce oraz na organy i fortepian.

Carlos Roberto Peña Montoya naukę gry na harfie rozpoczął w wieku 11 lat pod kierunkiem pierwszej harfistki Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Kostaryce, prof. Ruth Garity, a następnie pierwszej harfistki Orkiestry Symfonicznej Baltimore, prof. Eileen Mason. W 2011 roku z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Helgi Storck, u której kontynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2014 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie. Na przestrzeni edukacji muzycznej dwukrotnie otrzymał stypendium niemieckiej fundacji „Vössing-Stiftung”, a także stypendium „Hübel-Stipendium" za wybitne osiągnięcia artystyczne, ufundowane przez Uniwersytet Mozarteum w Salzburgu. Jako członek fundacji „Yehudi Menuhin Live Music Now" brał udział w licznych koncertach charytatywnych.

W początkowych latach działalności artystycznej zajmował stanowisko pierwszego harfisty w Zespole Symfonicznym Narodowego Instytutu Muzycznego w Kostaryce oraz w Młodzieżowej Orkiestrze Narodowej Kostaryki. Od 2007 roku przebywa w Europie, realizując się jako solista, kameralista, muzyk orkiestrowy i pedagog. Występował z recitalami m.in. w Gläseneer Saal w wiedeńskim Musikverein (2007) oraz w Gasteig Small Concert Hall w Monachium (2009). Współpracuje z orkiestrami i zespołami symfonicznymi w Niemczech i Austrii, z którymi odbył liczne tournée. W 2011 roku brał udział w akademii orkiestrowej Schleswig Holstein Music Festival, podczas której wystąpił pod batutą Ivana Fischera i Christopha Eschenbacha. W 2012 roku wygrał 6. edycję konkursu orkiestrowego Summa Cum Laude w Wiedniu, będąc członkiem Tajlandzkiej Orkiestry Symfonicznej, z którą pozostaje w stałym kontakcie artystycznym. Działalność pedagogiczną rozpoczął w latach 2009-2010 jako nauczyciel Musikschule Teisendorf w Niemczech. Obecnie prowadzi klasę harfy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz w Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni. Od 2012 roku jest I harfistą Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Trójmiasta jako solista i kameralista. Współpracuje z czołowymi orkiestrami polskimi pod batutą znamienitych dyrygentów, a także bierze udział w licznych nagraniach fonograficznych, radiowych i telewizyjnych.

Juliusz Wesołowski, urodzony w 1994 roku, jest zeszłorocznym absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi (studia ukończone z wyróżnieniem) pod kierunkiem mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej. Przygodę z harfą rozpoczął w wieku lat 11, a swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem wielu wybitnych artystów, m.in. Catherine Michel, Eleanor Turner. W 2018 roku został laureatem Stypendium Młoda Polska, a także Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Koncertuje w Polsce i poza jej granicami (Szwecja, Rosja, Ukraina, Hong Kong, Austria, Niemcy). Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych konkursach, masterclass, a także pozostałych kursach muzycznych. Jego najważniejsze dotychczasowe osiągnięcia artystyczne to: I nagroda w kategorii solowej na Glowing Harp International Harp Competition Kharkiv, I nagroda na II International Karel Patras Harp Competition w Pradze, I nagroda na VI International Stockholm Music Festival, III nagroda na VIII Savshinsky International Music Competition Petersburg, uzyskanie statusu finalisty The 4th Hong Kong International Harp Competition i kameralne - Grand Prix oraz I nagroda w kategoriach IV i V na VIII konkursie duetów harfowych w Cieszynie, II nagroda na Grand Prize Virtuoso International Music Competiton Salzburg, Honorable Mention with Very Good Results na II Rising Stars Grand Prix Berlin. Juliusz Wesołowski realizuje się również jako kameralista oraz muzyk orkiestrowy - współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami (jako solista m.in. z Kharkiv State Philharmonic, Filharmonią Sudecką oraz muzyk orkiestrowy), a od 2018 roku pełni rolę pierwszego harfisty Filharmonii Koszalińskiej.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS