Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Sławek Uniatowski

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie Sławek Uniatowski małe.jpg

Godzina koncertu29.02.2020 r., godz. 19:00

Miejsce koncertuFilharmonia Koszalińska

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Koncert, podczas którego Sławek Uniatowski wykona najwspanialsze przeboje ze swojego wieloletniego dorobku artystycznego.

 

Sławek Uniatowski - wokalista śpiewający barytonem, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista z Torunia. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Wiosną 2005 roku zajął drugie miejsce w czwartym sezonie talent show  „Idol” w telewizji Polsat. W 2006 roku wystąpił ze Zbigniewem Wodeckim i Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2011 roku wziął udział w projekcie „Poland Why Not”, z którym koncertował m.in. w Indiach i Japonii. W 2012 roku wraz z Poet's Corner nagrał singiel „Angel in my arms”. W 2014 roku podczas koncertu „Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z legendą” zaśpiewał utwór „Tak… Tak… To ja” z repertuaru Obywatela G.C. przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Orkiestry Adama Sztaby.  W międzyczasie koncertował z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony'ego Bennetta, Nat „King” Cole'a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald. Z okazji 100. rocznicy urodzin Franka Sinatry Sławek Uniatowski zaśpiewał w radiowej Trójce wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem.  6 września 2016 roku wystąpił z Davidem Fosterem podczas koncertu zorganizowanego w Warszawie przez Ambasadę Indonezji. 20 kwietnia 2018 roku ukazał się jego debiutancki album „Metamorphosis”, który w czerwcu 2019 roku pokrył się złotem. Jest to zbiór trzynastu kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

 

Sławek Uniatowski w ostatnim roku wziął udział w różnych festiwalach –m. in. „Wodecki Twist Festiwal”, „NIEMEN inaczej”, „Koncert Muzyki Filmowej” czy „Lato z Radiem”. Podczas festiwalu w Opolu zaśpiewał „Radość o poranku” wspólnie z Kasią Moś i Kasią Wilk, oraz „W oczach masz nieba dwa” w towarzystwie Gospel Choir. Razem z Anią Rusowicz nagrali interpretację „Szukaj mnie” z repertuaru Edyty Geppert, która ukazała się w filmie „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. Prezydent Torunia Michał Zaleski przyznał Sławkowi Uniatowskiemu Honorowy Medal Thorunium w uznaniu zasług dla Miasta Torunia. 23 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego, do której Sławek Uniatowski nagrał utwór ,,Nie ma jak Bacharach”. Na płycie zaśpiewali również Kayah, Beata Przybytek, Kuba Badach, Andrzej Lampert oraz Junior Robinson. 8 czerwca 2019 roku podczas „Wodecki Twist Festiwal” w Krakowie odebrali za nią Platynową Płytę.


Bilety w cenie 120,00 zł, 110,00 zł i 90,00 zł w kasie Filharmonii Koszalińskiej i na www.kupbilecik.pl

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS