Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Queen symfonicznie

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie 2020,05 Queen plakat małe.jpg

Godzina koncertu16.05.2020 r., godz. 19:30

Miejsce koncertuFilharmonia Koszalińska

Kup bilet

Opis rozszerzony:

„Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie”, czyli niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna zachwyca fanów twórczości legendarnej grupy.

 

„Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. Jednocześnie jest to artystyczny hołd dla Freddiego Mercury.

 

W pierwszej, klasycznej części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

 

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po „Bohemian Rapsody” (będzie to unikalne na całym świecie wykonanie) cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy! Na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.


Bilety (1 STREFA – 149 zł / 2 STREFA – 129 zł / balkony 89 zł) do nabycia w kasie Filharmonii Koszalińskiej oraz na www.kupbilecik.pl

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS