Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Chór Alexandra Pustovalova

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie 20.03.14.jpg

Godzina koncertu20.03.2014 r., godz. 19:00

Miejsce koncertuKoszalin, nowa filharmonia

Opis rozszerzony:

Chór Armii Aleksandra Poustovalova

Dyrektor chóru Alexander PUSTOVALOV urodził się w 1937 r. w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. W swoim rodzinnym mieście zdobył bardzo rozległe wykształcenie muzyczne, ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną na wydziałach dyrygentury oraz kompozycji i aranżacji, jego wykładowcami byli profesorowie o światowej sławie.

Swoją karierę artystyczną rozpoczął w ówczesnej Armii Czerwonej, gdzie przez 25 lat prowadząc chór, zdobył niezliczoną ilość medali i odznaczeń za wielkie osiągnięcia na niwie kultury oraz stopień pułkownika. Z Chórem Armii Czerwonej odwiedził niemalże cały Świat, wszędzie wzbudzając zachwyt i uznanie. W tym okresie prowadził chóry w Rydze, obecnej stolicy Łotwy oraz w Kijowie, stolicy dzisiejszej Ukrainy. Po rozpadzie ZSRR, wszystkie byłe Republiki powołały do służby własne armie, ubrane we własne mundury, gdzie siłą rzeczy powstały oddzielne chóry z narodowym repertuarem. Alexander PUSTOVALOV chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa, Charkowa i Odessy, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem, Chór Alexandra PUSTOVALOVA. Ideą słynnego dyrygenta jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Również sceniczne kostiumy są takie, jak dawniej, wierne kopie historycznych mundurów Armii Czerwonej. Dbałość Alexandra PUSTOVALOVA o utrzymanie najwyższego poziomu koncertów jest powszechnie znana, to jego dewiza.

Chór Aleksandra Pustovalova liczy ok. 60 artystów: śpiewaków, muzyków i solistów. W jego składzie zawsze śpiewa kilku solistów o głosach uznanych na światowych scenach operowych. W instrumentarium, oprócz klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej są również: akordeon i bałałajka. Tworzy to niesamowite brzmienie. W wykonaniu chóru usłyszymy dynamiczne, marszowe pieśni wojskowe, rzewne pieśni rosyjskie i ukraińskie oraz ballady ludowe:

Poletko, pole
Wyjdę na ulicę
Spotkałem ciebie
Korabiejnik
Po dolinach i wzgórzach
Na słonecznej polanie
Wieczorny dzwon
Smuglanka
Furtka
Woźnica nie pogania koni
Zimne sztormowe fale
Wyprawa kozaków za Dunaj
Pieśń burłaków znad Wołgi
Dzwonek
Bandura
Oczy czarne
Podmoskiewskie wieczory
Długą drogą


BILETY;
rzędy A, B, C, H, I, J, K, L, M oraz balkon I lewy i prawy - 120 zł
rzędy O i P - cena 100 zł

Rezerwacja i sprzedaż:
- Kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej (tel. 94 342 62 20) w godz. 11.00-15.00
- Biuro Turysta, ul. Andersa 2
(tel. 94 342 45 11) w godz. 9.30-17.00

Sponsorzy:

         sponsor-toyota   sponsor-elfa   sponsor-projekt-kuchnia

© 2018 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS