Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Grupa MoCarta

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie 08.03.15.jpg

Godzina koncertu8.03.2015 r., godz. 18:00

Miejsce koncertuKoszalin, Filharmonia Koszalińska

Opis rozszerzony:

Grupa MoCarta, czyli wyprawa smyczkiem po mapie

„Ale Czad, czyli podróże Grupy MoCarta” to nowy program kwartetu, w którym muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Republice Czeskiej, Chinach, Francji oraz Kostaryce. Grupa zaprezentuje największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej, lecz również inteligentny żart oraz mnóstwo pozytywnej energii z całego Świata, którą postara się zarazić publiczność.

Od kilku lat Grupa MoCarta jest jednym z  najczęściej występujących za granicą polskich zespołów. Muzycy grali w wielu, niekiedy bardzo egzotycznych miejscach, takich jak: znane z handlu narkotykami meksykańskie miasto Ciudad Juarez, miasteczko Wenatchee znajdujące się na końcu Świata i Stanów Zjednoczonych, w którym nie stanęła wcześniej stopa polskiego artysty czy małe chińskie miejscowości, te poniżej 15 milionów mieszkańców.

https://www.youtube.com/watch?v=BfPwHTJT1w4
 
Dzięki możliwości występowania w różnych zakątkach Świata, muzycy poznali kulturę wielu narodów i teraz pragną w dowcipny sposób opowiedzieć o niej polskiej publiczności.

https://www.youtube.com/watch?v=ZJgRtOQw2ac

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego, który powstał w 1995 r. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar - I skrzypce, Michał Sikorski - II skrzypce, Pawel Kowaluk – altówka oraz Bolek Błaszczyk – wiolonczela. Kwartet zdobył wiele nagród, m.in.: Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru "Złota szpilka" 1997, II nagrodę Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000 czy Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście 2002. Kabaret prowadzi aktywną działalność koncertową, nagrywa płyty oraz występuje w radiu i telewizji.


BILETY: I strefa - 70 zł; II strefa - 55 zł

Do nabycia:
- Kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej, ul. Piastowska 2, w godz. 11.00-15.00
- biletynakabarety.pl
-
ticketpro.pl

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS