Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Familijny Park Sztuki

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie Familijny Park Sztuki 2015.jpg

Godzina koncertu7.06.2015 r., godz. 12:00

Miejsce koncertuKoszalin, Filharmonia Koszalińska

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Bajka-samograjka o dworze cesarza 
Mocarza

Wolfgang Amadeusz Mozart: "Eine Kleine Nachtmusik" cz. I, Symfonia nr 35 D-dur cz. III, "Lacrimosa" z "Requiem", Kontredans nr 1 KV 609, Uwertury do op. "Czarodziejski flet" i "Wesele Figara", "Marsz turecki" 
Leopold Mozart Symfonia dziecięca 

Koncert w całości odnosi się do postaci i twórczości W. A. Mozarta, tytułowego „cesarza Mocarza”. Jako tło muzyczne zabawnej opowieści bajkowej, opowiadającej o życiu na dworze cesarskim, zostaną wykorzystane następujące utwory: „Bułka z masłem” (fortepian), popularna tradycyjna dziecięca francuska piosenka z XVIII wieku, wykorzystana przez Wolfganga Amadeusza Mozarta w 12 wariacjach "Ah vous dirai-je, Maman” (fortepian); w Polsce piosenka znana pod tytułem „Kurki trzy”, fragment cz. I Serenady „Eine Kleine Nachtmusik” (orkiestra), Uwertura do opery „Wesele Figara” (orkiestra), Uwertura do opery „Czarodziejski flet” (orkiestra), „Marsz turecki” (orkiestra), fragment instrumentalny z „Lacrimosy” z „Requiem”, Kontredans KV 609 (orkiestra), Menuet z Symfonii „Haffnerowskiej” KV 385 (orkiestra) oraz fragment Symfonii dziecięcej J. Haydna (odgłosy przyrody). 
W koncercie weźmie udział orkiestra Filharmonii Koszalińskiej, dyrygent, konferansjer, młody pianista oraz uczennice wydziału rytmiki koszalińskiej szkoły muzycznej. Autorskiej opowieści bajkowej, stworzonej przez jednego z muzyków, będzie towarzyszyć pokaz ilustracji wyświetlanych na dużym ekranie oraz gra sceniczna w wykonaniu konferansjera i rytmiczek. Wszyscy wystąpią w strojach z epoki.
Dzieci przejdą, w trakcie koncertu na estradzie „kurs etykiety dworskiej” (prawidłowe trzymanie sylwetki ciała, ukłony, posługiwanie się wachlarzem, gesty powitalne itp.). Wspólnie z rytmiczkami dzieci przedstawią układ taneczny pt. „Taniec wachlarzy” do Serenady „Eine Kleine Nachtmusik”, z wykorzystaniem papierowych wachlarzy.
Całość oświetlona efektownym światłem.

 
BILETY: 10 zł
Sprzedaż: kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej 
Kasa otwarta od poniedziałku do piątku w godz godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

finansowanie

Sponsorzy:

            sponsor-toyota   sponsor-projekt-kuchnia

© 2018 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS