Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Familijny Park Sztuki

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie Familijny Park Sztuki 20152.jpg

Godzina koncertu21.06.2015 r., godz. 12:00

Miejsce koncertuKoszalin, Filharmonia Koszalińska

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Śpiewające fortepiany, czyli tralala, tralala
 
W trakcie koncertu dzieci i ich opiekunowie zostaną zaproszeni do swoistej rywalizacji w śpiewaniu popularnych piosenek dziecięcych takich jak np.: „Stary niedźwiedź”, „Nie chcę Cię znać”, „Wlazł kotek na płotek”, „Jedzie pociąg z daleka”, „My jesteśmy krasnoludki”, „Krakowiaczek jeden”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Zuzia, lalka nieduża”, „Kotek puszek”. Dla tych, którzy nie znają poszczególnych piosenek będzie czas na ich wspólne nauczenie się. Widownia zostanie podzielona na 2 konkurujące grupy, do której będzie przypisany 1 z 2 fortepianów. Wszystkim także będzie towarzyszyć orkiestra, wykonująca oryginalne autorskie aranżacje piosenek. Każde wykonanie grupy będzie oceniane i punktowane.
Przy okazji tego koncertu będzie także czas, aby krótko opowiedzieć o formie piosenki, fortepianie – jego budowie i możliwościach np. poprzez wykonanie duetu na 2 fortepiany (W. Lutosławski – Wariacje nt. Paganiniego).
Koncert poprowadzi konferansjer, towarzyszyć mu będzie osoba oceniająca wykonania, która pomoże najpierw w nauczeniu się piosenek. Zostanie zwrócona uwaga, aby dzieci nie tylko razem śpiewały, czysto, ale również rozpoczynały śpiewanie w odpowiednim miejscu w zależności od wymogów aranżacji. Przy okazji wykonania piosenek zostaną zaproponowane przez uczennice szkoły muzycznej proste gesty, pasujące do wykonywanych piosenek (klaskanie, pstrykanie, uderzanie o uda). Na dużym ekranie pojawią się ilustracje, korespondujące z treścią piosenek.

BILETY: 10 zł
Sprzedaż: kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej.
Kasa otwarta od poniedziałku do piątku w godz godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

finansowanie

Sponsorzy:

            sponsor-toyota   sponsor-projekt-kuchnia

© 2018 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS