Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Przeboje Franka Sinatry

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie Borkowski.jpg

Godzina koncertu24.10.2015 r., godz. 19:00

Miejsce koncertuKołobrzeg, sala RCK

Opis rozszerzony:

Jacek Borkowski śpiewa przeboje Franka Sinatry
Janusz Powolny dyrygent
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

W programie m.in. New York, New York, Night and day, Strangers in the night, My way, Something stupid, I've got you under my skin, Love and marriage

Jacek Borkowski
ur. 16.04.1959 w Warszawie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie - wydział aktorski. Debiut sceniczny - rok 1971 - Festiwal Piosenki Harcerskiej w Siedlcach. Laureat nagrody głównej na Festiwalu Piosenki Radzieckiej Zielona Góra 1975 r. W latach 1977-2000 związany z Teatrem Ateneum w Warszawie. Liczne role w Teatrze Telewizji, programach rozrywkowych i innych. Współpracował z takimi reżyserami jak m.in. A. Łapicki, W. Solarz, J. Bratkowski, A. Pawłowski, K. Lang, A. Konic, T. Zygadło, J. Łomnicki, J. Zaorski, J. Machulski, P. Karpiński, F. Falk, R. Zatorski, M. Dejczer, M. Ślesicki, A. Domalik, J. Rzeszewski, H. Drapella, B. Sass, S. Kurtz, J. Herz, M. Piccoli, D. Berry.

Janusz Powolny
Urodzony w 1964 roku w Warszawie, uczył się gry na fortepianie w Konserwatorium Muzycznym w Bernie (Szwajcaria), następnie w Szkole Muzycznej im. Elsnera w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie A. Radziwonowicz. Studiował dyrygenturę w Akademii Muzycznej w Warszawie (dyplom w klasie prof. R. Dudka), jak również w Hochschule für Musik w Monachium, a także w Wiedniu, w Mozarteum w Salzburgu, oraz w Ecole Normale de Musique w Paryżu (dyplom, jako stypendysta rządu francuskiego), jak również podczas licznych kursów mistrzowskich w wielu krajach Europy (m.in. z Bernsteinem, Celibidache, Gergievem, Etvosem). W 1994 został finalistą najpoważniejszego międzynarodowego konkursu dyrygenckiego – im. Ansermeta w Genewie, a w 1995 laureatem konkursu w Paryżu. W 1993 był II dyrygentem Filharmonii Łódzkiej, natomiast w latach 1995-1999 Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Filharmonii w Opolu (oraz utworzonej przez siebie Opolskiej Orkiestry Kameralnej). Od 2000 roku jest dyrektorem Orkiestry Kameralnej „Sinfonietta Polonia”. Współpracował z niemal wszystkimi orkiestrami w Polsce (m.in. z Sinfonia Varsovia, NOSPR-em) oraz z wieloma zespołami zagranicznymi (m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Czechach, Włoszech, Kanadzie, Korei, Egipcie, Tunezji, Rosji, Hiszpanii, oraz na Litwie, Ukrainie, Słowacji i Węgrzech). Występował na licznych festiwalach w Polsce m.in. Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Gaude Mater, Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych oraz za granicą. Brał udział w pracach jury międzynarodowych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą. Nagrywał dla NOSPR-u, Radia Szwajcarskiego oraz nagrał płytę kompaktową z Filharmonią Opolską. Ukończył także studia językowe w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz – za granicą – kursy menedżerskie z dziedziny zarządzania kulturą. W latach 1990-1992 był Dyrektorem Festiwalu Światowe Dni Muzyki Warszawa’92, nominowanego do nagrody The Classical Music Award w kategorii „Najlepszy Festiwal Roku”, od 1994 jest Dyrektorem Agencji Artystycznej JP.

Sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, ul. Solna 1
BILETY: Kasa RCK - tel. 94 35 249 49
przedsprzedaż do 22.10.2015: 25 zł • od 23.10.2015: 35 zł

Działalność Filharmonii Koszalińskiej jest współfinansowana
ze środków Województwa Zachodniopomorskiego

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS