Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Mistrzom kina

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie strona2.jpg

Godzina koncertu6.02.2016 r., godz. 18:30

Miejsce koncertuKoszalin, Filharmonia Koszalińska

Opis rozszerzony:

Krzesimir Dębski dyrygent
Stefan Gąsieniec fortepian
Tomasz Stockinger konferansjer
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

W programie muzyka do polskich i amerykańskich filmów i seriali telewizyjnych takich jak: " Żądło", "Pianista", "Dom", "Noce i dnie", "Strachy", "Trędowata", do których muzykę skomponowali F. Chopin, W. Szpilman, W. Kilar, W. Kazanecki, M. Gąsieniec.

Stefan Gąsieniec (ur. 29 maja 1979 we Wrocławiu) 
polski kompozytor i pianista jazzowy, syn profesora Mirosława Gąsieńca. Wielokrotnie nagradzany w konkursach muzycznych, m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy czy Song Of The Year (USA).

Tomasz Stockinger
ukończył PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem,kinem,telewizją,a także estradą jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w T. Dramatycznym pod dyr G. Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni..., BołdynZnachor, Lata 20te, 30te..., seriale: Dom, Rycerze i  rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki i Klan, który w tym roku wszedł w 19-ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

BILETY: 45/50 zł 
Sprzedaż od 12 listopada 2015 r.: kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej Kasa otwarta od poniedziałku do piątku w godz godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2018 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS