Filharmonia-logo

Maurice Ravel Rapsodia hiszpańska
Zoltan Kodaly Tańce z Galanty

Jan Jakub Bokun
Wrocławski klarnecista i dyrygent, przewodniczący polskiego oddziału International Clarinet Association, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Clarimania, założyciel i dyrygent orkiestry kameralnej Inter>CAMERATA. Po studiach w zakresie gry na klarnecie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz w Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris Jan Jakub Bokun ukończył studia dyrygenckie na University of Southern California w Los Angeles. Ksztalcił się też jako stypendysta American Academy for Conducting w Aspen oraz wziął udział w Verbier Academy w Szwajcarii, pracując pod kierunkiem Jamesa Levina i Kurta Masura. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów, jak Dangain, Livingston, Celibidache, Stern, Salwarowski, Cuper, Deplus, Boeykens, Collins czy Kovács. Laureat konkursów we Wrocławiu, Włoszakowicach, Białymstoku, Enschede i Mt. Pleasant. Został wyróżniony nagrodą Fundacji Kultury Polskiej, stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Jan Adolf Górecki Scholarship oraz stypendium Rządu Francuskiego. Występował w większości krajów Europy, w USA, Chile, Argentynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Chinach i Japonii. Reprezentował Polskę na Światowym Kongresie Klarnecistów Clarinetfest w Ostendzie, Sztokholmie, Tokio, Lincoln i Asyżu. W 1999 r. został zaangażowany przez Krystiana Zimermana do Polskiej Orkiestry Festiwalowej, z którą koncertował m.in. w Salle Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, nowojorskiej Carnegie Hall oraz dokonał nagrania dla wytwórni Deutsche Grammophon. Jako klarnecista i dyrygent nagrał 12 albumów płytowych. Nagrywał również dla Polskiego Radia i Telewizji, International Clarinet Association oraz wytwórni Koch Classics i Dux. W 2005 r. założył własny label płytowy JBRecords. Jan Jakub Bokun pracuje także jako pedagog. Jest wykładowcą licznych kursów i lekcji mistrzowskich, które prowadził m.in. w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, w Sofii, Belgradzie, Pradze, Paryżu, Tokio, Brnie, Lubljanie, Meksyku, Pekinie oraz Avili pod Madrytem. Zawodowo związany z macierzystą uczelnią – Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie jako doktor habilitowany prowadzi klasę karnetu.

Agnieszka Tobik
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończyła w 1997 r. z wyróżnieniem oraz absolwentką mistrzowskiej klasy skrzypiec prof. Grigorija Żyslina w Hochschule für Musik w Würzburgu. W czasie studiów w Niemczech była stypendystką Miasta Chorzowa i KAAD z Bonn. W latach 2002 - 2005 poszerzała swoje wykształcenie muzyczne studiując na drugim fakultecie w Hochschule für Musik w Würzburgu, gdzie uzyskała stopień dyplomowanego nauczyciela muzyki. Od stycznia 2000 do sierpnia 2002 r. była koncertmistrzem Filharmonii Koszalińskiej, a także gościnnie, na zaproszenie prof. J. Frantza, koncertmistrzem jego orkiestry „Filharmonia der Nationen”. W 1999 r., będąc członkiem zespołu kameralnego przy Katedrze w Würzburgu, zdobyła medal na 39. Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Kameralnych w Loreto we Włoszech. W 2001 r. została, wraz z Joanną Piszczelok („Duo Konkret”), laureatką I nagrody w kategorii „duet”, w V Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. W 2004 r. wraz z zespołem kameralnym „Schelmentrio” brała udział w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Kuhmo (Finlandia). W 2006 r. była uczestnikiem 51. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui (Włochy). Brała udział w międzynarodowych mistrzowskich kursach muzycznych, gdzie doskonaliła swoje umiejętności m.in. u Wolfganga Marschnera, Mariny Jaszwili, Grigorija Żyslina, Antoniego Cofalika. Dała recitale i koncerty w wielu miastach Polski i poza jej granicami, m.in. w Monachium, Bonn, Kolonii, Freising, Londynie, Cannes, Astanie (Kazachstan). Występowała jako solistka z orkiestrami polskimi m.in. z Akademicką Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej z Katowic, Filharmonią Śląską, Filharmonią Zabrzańską, Filharmonią Koszalińską, orkiestrą „Wratislaviense Collegium Musicum Kathedrale” z Wrocławia oraz Capella Cracoviensis z Krakowa (Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Starym Krakowie). W 2002 r. jako członek „Trio Tschaikovski” brała udział w 2 .Festival di Musica da Kamera „Cittai Lucka” w Sala Ademolla – Palazzo Ducale Lucka we Włoszech. W 2009 r. wystąpiła gościnnie ze znakomitymi skrzypkami Robertem Kabarą i prof. Grigorijem Żyslinem w koncercie inaugurującym I Festiwal im. Jerzego Waldorffa w pałacu w Radziejowicach i na festiwalu „La Musica da Camera” w Krakowie (w Auli Collegium Maius). Dokonała nagrań dla TVP Katowice do programu muzycznego prof. Romana Lasockiego, do programu „Salon” prowadzonego przez K. Piotrkowskiego, którego gościem był Władysław Bartoszewski - były minister spraw zagranicznych Polski (2006), natomiast w marcu 2004 dla Deutsche Radio Berlin (z zespołem kameralnym „Schelmentrio”). Obecnie pracuje jako koncertmistrz Filharmonii Koszalińskiej, a także, od jesieni 2009 r. Od 2001 r. jest asystentem prof. Grigorija Żyslina na Międzynarodowych Kursach Muzycznych m.in. we Francji – „Piano et Compagnie „ etables sur Mer, Włoszech - „Sinfonia Lucca”, Słowenii – Międzynarodowe Seminarium Pedagogiczne – Rudnik.

BILETY: 25, 30, 35 zł
Sprzedaż: kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej
Kasa otwarta od poniedziałku do piątku w godz godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Sponsorzy:

sponsor-firmus