Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert symfoniczny

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie strdl.jpg

Godzina koncertu11.03.2016 r., godz. 18:30

Miejsce koncertuKoszalin, Filharmonia Koszalińska

Opis rozszerzony:

Massimiliano Caldi dyrygent
Łukasz Długosz flet
Agata Kielar-Długosz flet
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

Karol Kurpiński
Uwertura do opery "Dwie chatki"
Vinzenzo Bellini Uwertura do opery "Norma"
Domenico Cimarosa Koncert podwójny na 2 flety G-dur
Janusz Bielecki Koncert podwójny na 2 flety
Maurice Ravel Suita „Moja matka gęś”

Łukasz Długosz
Flecista, urodzony 22 października 1983 w Skarżysku-Kamiennej.
W latach 2002-2003 studiował w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie Mirjam Nastasi. Następnie ukończył Hochschule für Musik und Theater w Monachium u Andrasa Adorjana. W latach 2007-2008 odbył studia w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu pod kierunkiem Pierre-Yvesa Artauda. Od 2009 do 2010 studiował na Yale University w New Haven (Stany Zjednoczone) w klasie Ransoma Wilsona. Swoje umiejętności doskonalił także podczas międzynarodowych kursów muzycznych, m.in. Aurela Nicoleta, Petera-Lukasa Grafa, Roberta Aitkena, Trevora Wye'a, Phillippe Bernolda i Jamesa Galwaya.

Jest laureatem wielu konkursów fletowych w kraju i za granicą, m.in.: w 1997 otrzymał I nagrodę na Konkursie Instrumentów Dętych w Kielcach, w 1998 - I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym w Białej Podlaskiej i I nagrodę na 26. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, w 2001 - IV nagrodę i nagrodę specjalną za największą indywidualność artystyczną na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen (Niemcy), I nagrodę na 30. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku oraz I nagrodę i nagrodę specjalną Janosa Balinta na 4. Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu, w 2003 - II nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie "Jeunesses Musicales" w Bukareszcie (Rumunia), Grand Prix i I nagrodę na 16. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Ovada (Włochy), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim w Wiesbaden (Niemcy) i III nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen, w 2004 - I nagrodę i trzy nagrody specjalne na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timisoarze (Rumunia), w 2005 - I nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano (Włochy), w 2006 - I nagrodę na Konkursie Yamahy w Mannheim (Niemcy), II nagrodę na 3. Międzynarodowym Konkursie im. Carla Nielsena w Odense (Dania), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Theobalda Boehma w Monachium, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Lions Club" w Marktoberdorf (Niemcy) i I nagrodę na 2. Konkursie w Oberstdorf (Niemcy), w 2007 - I nagrodę i 3 nagrody specjalne na 4. Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Domenico Cimarosa" w Aversa (Włochy), w 2008 - II nagrodę na 8. Międzynarodowym Konkursie im. Jean-Pierre'a Rampala w Paryżu.

Łukasz Długosz koncertuje jako solista i kameralista. Grał m.in. w Polsce, Niemczech, Anglii, Austrii, Rumunii, Irlandii, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Japonii, pod batutą takich dyrygentów, jak Mariss Jansons, Zubin Mehta, Helmut Rilling, James Levin, Krzysztof Penderecki, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Rogala, John Axelrod, Krzysztof Słowiński. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi, m.in. NDR Sinfonieorchester, Bamberger Symphoniker, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orchestre de Paris, Odense Symfoniorkester, Kopenhagen Symphonieorchester, Münchener Kammerorchester, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum", Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Junge Münchner Philharmonie, Octopus Ensembel, Arcis Ensembel. Występował w Carnegie Hall w Nowym Yorku, Musikverein-Goldener Saal i Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe - BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio Program 2, NDR, Radio France, RMF Classic. W styczniu 2010 zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

Dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz dla wytwórni fonograficznych w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę.

Jest jurorem międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi również kursy mistrzowskie w Europie i Azji.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne Łukasz Długosz otrzymał stypendia, m.in. Ministra Kultury, Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae, Rosenberg-Stiftung, Otto Chelius-Stiftung, Prezydenta miasta Wrocławia, Fundacji Kultury, Fundacji "Daj Szansę", Prezydenta miasta Lublina, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Lions Club Warszawa NIKE. Laureat prestiżowych nagród, m.in Gasteig-Musikpreis, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zeit-Preis, Deutsche Stiftung Musikleben.
 
W 2012 r. został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a w roku 2014 otrzymał nominację do Paszportów Polityki w kategorii "Muzyka poważna". 


BILETY: 25, 30, 35 zł
Sprzedaż: kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej 
Kasa otwarta od poniedziałku do piątku w godz godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Sponsorzy:

         sponsor-toyota   sponsor-elfa   sponsor-projekt-kuchnia

© 2018 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS