Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert charytatywny

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie tur_265.jpg

Godzina koncertu5.11.2016 r., godz. 19:00

Miejsce koncertuFilharmonia Koszalińska

Opis rozszerzony:

GRZEGORZ TURNAU


REPERTUAR:
Koncert TurBiKon Grzegorz Turnau z zespołem, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad. W trakcie koncertu usłyszymy m. in. utwory: Teczyn (Tamta epoka), Ledwie chwila, Tyniec, Krzeszowice, Krótka bajka, Bracka, 11:11, Pompa, Cichosza, Wiem, Uno momento mortis, Co się zżera w jeziorze, Historia pewnej podróży, Kobieta niesie chleb, Dziadek Paździerzak, Zimy żal, Naprawdę nie dzieje się nic, Korzkiew (Aptekarzowa), Sancho (Dytyramb), Wszystko co piękne, Motorek, Miedzy ciszą a ciszą, Na plażach Zanzibaru.

Współorganizatorem koncertu jest 
Fundacja "Zdążyć z miłością"

Jednym z głównych celów Fundacji "Zdążyć z Miłością" jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym,które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, a szczególnie samotnym, bezdomnym matkom z małymi dziećmi.
Pierwszy projekt Fundacji to utworzenie, a następnie prowadzenie "mieszkania chronionego" dla samotnych matek z małoletnimi dziećmi, opuszczających Dom Samotnej Matki, Centrum Interwencji Kryzysowej w Koszalinie lub inną placówkę całodobowej pomocy społecznej.
Celem pobytu w mieszkaniu chronionym jest zapewnienie kobietom i ich dzieciom nie posiadającym własnego mieszkania oraz możliwości samodzielnego wynajmu, godnych warunków życia w środowisku zbliżonym do domowego oraz przygotowanie matek do samodzielnego życia w drodze realizacji indywidualnego programu usamodzielniania i wychodzenia z kryzysu.
W czerwcu 2015 r. Fundacja oddała do użytku pierwsze mieszkanie chronione o powierzchni 115 m2 pochodzący z zasobów miasta Koszalina, gdzie znalazły swój dom cztery mamy i siedmioro, otoczone troską i miłością.
Wszyscy oni mają wsparcie ze strony Fundacji w postaci opiekuna mieszkania oraz specjalistów i wolontariuszy. Mamy prowadzą własne gospodarstwa domowe i przygotowują się do zamieszkania w przyszłości w samodzielnych lokalach.
W chwili obecnej kontynuujemy nasz kolejny projekt i już rozpoczęliśmy remont drugiego lokalu, na drugim piętrze w tej samek kamienicy, o powierzchni 106 m2 ,w którym planujemy utworzenie drugiego mieszkania chronionego dla samotnych, bezdomnych matek z dziećmi.
Kosztorys remontu w/w lokalu to około 200 tys. złotych wraz z wyposażeniem.
W dalszej perspektywie jest przeprowadzenie remontu i adaptacja strychu w tejże kamienicy na miejsce zabaw i dziennego pobytu dzieci wraz z mamami z obu mieszkań chronionych. Kosztorys tego przedsięwzięcia to około 70 tys. złotych. Fundacja otrzyma część wspólną - strych w zamian za remont dachu, który będzie kosztował kolejne 30 tys. zł.
Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia.

Cegiełki:
I strefa: 120 zł
II strefa 100 zł

Więcej informacji na temat Fundacji na stronie: http://www.zdazyczmiloscia.org.pl/
fundacja

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS