Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert karnawałowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie bokun_2652.jpg

Godzina koncertu14.01.2017 r., godz. 18:30

Miejsce koncertuFilharmonia Koszalińska

Opis rozszerzony:

Po wiedeńsku i nie tylko
Jan Jakub Bokun dyrygent
Andrzej Zborowski gospodarz wieczoru
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

Tradycyjnie początek roku prawie na całym muzycznym świecie przyjęło się świętować po wiedeńsku - królują walce, polki, marsze, galopy. Tak będzie i u nas, z tym że obyczaj nieco wzbogacimy o m.in. żywiołowe akcenty taneczne słowiańskie i węgierskie.

Program
Ambroise Thomas Uwertura do opery „Raymond”
Antonin Dworzak Tańce słowiańskie nr 7, 10 ,11
Johannes Brahms Tańce węgierskie nr 1, 3, 4
Jules Massenet Suita baletowa „Le Cid”
przerwa 
Amilcare Ponchielli „Taniec godzin” z opery „La Gioconda”
Johann Strauss Polka „Grzmoty i błyskawice” op. 324 
Johann Strauss Polka „Ejlen Magyar” op. 332 
Johann Strauss Polka "Chit - Chat" op. 214 
Johann Strauss Walc „Nad pięknym, modrym Dunajem”
Józef Strauss Marsz „Radetzky”


Jan Jakub Bokun
klarnecista i dyrygent pochodzący z Wrocławia. Pomysłodawca i kierownik artystyczny orkiestry Inter>CAMERATA, dyrektor artystyczny festiwalu Clarimania, Po studiach w zakresie gry na klarnecie we Wrocławiu oraz Paryżu Jan Jakub Bokun ukończył studia dyrygenckie na University of Southern California w Los Angeles. Kształcił się też jako stypendysta American Academy for Conducting w Aspen oraz brał udział w Verbier Academy w Szwajcarii.
Pracował pod kierunkiem wielu wybitnych artystów i pedagogów takich jak Guy Dangain, Larry Livingston, Mieczysław Stachura, David Zinman, Philippe Cuper, Sergiu Celibidache, Kurt Masur, Guy Deplus, Jorma Panula, Walter Boeykens, Michael Collins oraz Béla Kovács. Laureat konkursów we Wrocławiu, Włoszakowicach, Białymstoku, Enschede i Mt. Pleasant, wyróżniony nagrodą Fundacji Kultury Polskiej, stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendium Rządu Francuskiego.
Członek European Clarinet Society i przewodniczący polskiego odziału International Clarinet Association. Występował w większości krajów Europy, w USA, Chile, Argentynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Chinach i Japonii. Pięciokrotnie reprezentował Polskę na Światowym Kongresie Klarnecistów Clarinetfest . Prowadził lekcje mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukselii, w Sofii, Belgradzie, Pradze, Brnie, Paryżu, Tokio, Lubljanie, Meksyku, Pekinie, oraz Avili pod Madrytem. Jako solista i dyrygent nagrał 11 albumów płytowych. Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji, International Clarinet Association oraz wytwórni Koch Classics, Dux i JBRecords.
Zawodowo związany ze swoją macierzystą uczelnią- Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego, gdzie hablitował się w czerwcu 2012 roku. Jest endorserem firm Yamaha, D’Addario oraz BG.

Bilety:
I strefa: 50 zł
II strefa: 45 zł

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS