Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie franciszkanie_2652.jpg

Godzina koncertu3.08.2018 r., godz. 19:15

Miejsce koncertuKoszalin, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Karol Gołębiowski organy
Kamil Radzimowski Trio

Program
Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i fuga G-dur BWV 521
Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Improwizacje na temat polskiej pieśni kościelnej
Święty Boże op. 38
Felix Borowski (1872-1956) – Tryptyk (Prélude, Priére, Marche solennelle)
*
Kamil Radzimowski (*1978) – Ali
Kamil Radzimowski – Stwórca Świata
Murat Nasyrov – Oylayman
Kamil Radzimowski – Aramejczyk
Murat Nasyrov – Kaldym Yalguz
Kamil Radzimowski – Słońce
Kamil Radzimowski – Narodziny życia


Karol Gołębiowski urodził się w Warszawie jako syn organisty. Studiował pod kierunkiem Joachima Grubicha w Akademii Muzycznej w Warszawie, Lionela Rogga w Konserwatorium Genewskim i Hermana Verschraegena w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych w Monachium, Norymberdze, Brugge, Speyer i w Rzymie. Brał udział w najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych: Al Bustan w Bejrucie, Berliner Festwochen, Flanders Festiwal, w Bergen, Besançon, Bratysławie, Genewie, Helsinkach, Londynie (St.Martin-in the-Fields), Lozannie, Lucernie, Magadino, Monachium, Monaco, Norymberdze, Oslo, Paryżu, Petersburgu, Rouen, Rzymie, Sainte-Anne d'Aurey, St. Maximin, Sztokholmie, Stuttgarcie...Artysta dokonał bardzo wielu nagrań płytowych, wśród których znajdują się: Die Kunst der Fuge oraz wszystkie dzieła organowe J.S. Bacha (nagrane dwukrotnie - w technice analogowej i cyfrowej), wszystkie dzieła organowe Brahmsa i Mozarta, a także utwory Buxtehudego, Bruhnsa, Sweelincka, Liszta, Reubkego i Regera. W 1989 roku krytyka amerykańska uznała Karola Gołębiowskiego za najlepszego wykonawcę dzieł Maxa Regera (The Fanfare). Karol Gołębiowski jest założycielem i dyrektorem artystycznym Europejskiego Festiwalu Organowego obejmującego 60 miast w 14 krajach europejskich. Od 1981 roku artysta mieszka w Brukseli, gdzie prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną. 

Kamil Radzimowski, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny. Pomysłodawca projektu i kompozytor wszystkich utworów zawartych w Odgłosach zanikającego świata. Prowadzi studio nagrań Pasja w Warszawie. W 2010 roku zaczął rozwijać swoją pasję ucząc się gry na trzech instrumentach etnicznych, tj. Oud, Zurna i Duduk ormiański. Wydał 3 płyty solowe: Armenian Duduk część 1 i 2 o charakterze muzyki filmowej, z mocnymi wpływami brzmień arabskich i ormiańskich oraz Stwórca Świata. Koncertował z czołowymi polskimi dyrygentami: Tadeuszem Wicherkiem, Bohdanem Jarmołowiczem, Krzesimirem Dębskim.

BILETY: NORMALNY 16 zł , ULGOWY 11 zł*
Sprzedaż:
- w kasie Filharmonii Koszalińskiej pn-pt 11:00 - 15:00,
- w Internecie poprzez kupbilecik.pl
- w dniu koncertu na godzinę przed koncertem przy Kościele.

*Bilet ulgowy przysługuje: uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, posiadaczom Koszalińskiej Karty Seniora i Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS