13 sierpnia 2022 r., godz. 19:00

program części organowej:

Dudley Buck - Grand sonata op. 22 cz. 1 Allegro con brio
Johann Sebastian Bach – opr. chorału „Nun komm, der Heiden Heiland” BWV 659
Johann Brahms – opr. chorałów „Hertzlibster Jesu”, „O Welt, ich muss nich lessen”, „Es ust ein' Ros’ entsprungen”
Gaston Litaize - 24 Preludes liturgiques nr 18
Felix Borowski – „Priere”

program II części:

muzyka cerkiewna Ukrainy XVI – XXI w.:
Irmologion Przemysko-Uniewski z XVII w. - z Liturgii Joana Złotoustego „Mylist myra” („Miłosierdzie pokoju”); „Wkusite i wydite” („Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Bóg”)
Irmologion Supraski z XVI w. - Pieśń cherubinów „Woskresinnia Twoje Chryste Space” („Zmartwychwstanie Twoje Chryste Zbawicielu”) – śpiew grecki
„Chrystos Woskres” („Chrystus Zmartwychwstał”) – śpiew gruziński
śpiewy wielogłosowe z Ławry Kijowsko-Peczerskiej i Ławry Poczajiwskiej – „Blahoslowy dusze moja Hospoda” („Błogosław duszo moja Pana”), Wełyka weczirnja (Nieszpory)
ks. Mychajło Werbyćkyj - „Anheł wopijaszcze”
Mykoła Łysenko - „Krestnym drewom” (Kantyk Ukrzyżowania Chrystusowego) Dmytro Kotko, opr. Roman Stelmaszczuk - „Lirnicy” – Kantyk o Sądzie Ostatecznym
Dymitr Bortniański – Koncert nr 34 – „Da Woskresnet Boh” („Gdy Zmartwychwstanie Chrystus”)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.