"Wielka sława to żart"

daty:

  • 17 grudnia 2021 r., godz. 18:00

bilety:

I strefa - 95 zł
II strefa - 80 zł

Kup bilet

Anna Spychalska, Romuald Spychalski wraz z Sylwią Nowicką, Przemysławem Radziszewskim, pianistą Marcinem Janiszewskim, kwartetem smyczkowym oraz prowadzącą Katarzyną Pietranek-Kulis zapraszają na koncert z muzyką operetkową i musicalową w wykonaniu znakomitych artystów światowej sceny i estrady.

W programie są słynne arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, znane melodie filmowe oraz szlagiery muzyki rozrywkowej. Koncert przepełniony jest humorem i dobrą wspólną zabawą, a repertuar gwarantuje satysfakcję widzów!

Anna i Romuald Spychalscy dzięki pasji i miłości do muzyki stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Od początku istnienia duetu, czyli od prawie siedmiu lat, Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski koncertują w kraju i poza granicami – wielokrotnie w Kanadzie i USA. Współpracowali z wybitnymi dyrygentami, czego owocem były wydarzenia muzyczne, z których najważniejsze to Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy oraz „Przystanki Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury” m.in. w Łodzi, Krakowie, Warszawie, a także koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, widowiska muzyczne z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a ostatnio także liczne koncerty z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza pod dyrekcją ppłk. SG dr. hab. Stanisława Strączka oraz mjr SG Leszka Mieczkowskiego. Oprócz repertuaru operetkowego i operowego, pasji Romualda, która stała się punktem wyjścia do stworzenia duetu, który był nowym szczeblem w karierze Spychalskich, Anna i Romuald sięgnęli do repertuaru musicalowego, rozszerzając go w niedługim czasie o światowe i polskie hity z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Szczególnie upodobali sobie hity Andrei Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50., 60. i 70. Anna i Romuald łączą style i gatunki, nie bojąc się sięgać po wciąż nowy repertuar, co pozwala zaskakiwać widzów i spełniać muzyczne oczekiwania. Każda produkcja muzyczna Spychalskich daje gwarancję najwyższego poziomu wykonawczego i artystycznego tych koncertów, bowiem doskonale czują się oni zarówno w repertuarze klasycznym, tym z pogranicza klasyki i rozrywki, jak również stricte rozrywkowym. Przed trzema laty nagrali we własnym studiu nagraniowym kilkanaście największych przebojów z repertuaru musicalowego i rozrywkowego, które znalazły się na ich pierwszej płycie CD. Obecnie zakończyli prace nad płytą zawierającą znane piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Kup bilet