występ w cyklu koncertów jubileuszowych z okazji 70-lecia zespołu

daty:

24 marca 2022 r., godz. 19.00

bilety:

I strefa - 130 zł
II strefa - 120 zł

70-LECIE Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" – KONCERTY JUBILEUSZOWE

A TO POLSKA WŁAŚNIE – tym wybitnym programem Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny pod dyrekcją Pana Dyrektora Zbigniewa Cierniaka wyrusza w jubileuszową trasę koncertową w Polsce. Artyści zaprezentują widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70-letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K. Każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.

W salach koncertowych, jak ranga miejsca nakazuje, zespół wystąpi w składzie ok. 100 artystów baletu, chóru.

Przepiękne stroje, w jakich występują artyści Zespołu "Śląsk", swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów.

Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka – twórców potęgi i sławy Zespołu "Śląsk".

W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: "Karolinka", "Ondraszek", "Hej te nasze góry" oraz tańców: "Taniec chustkowy", "Krakowiak", "Tańce górali podhalańskich" i wielu innych niezwykłych utworów.

Kolejny okrągły jubileusz Zespołu "Śląsk" za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz na koncertach, warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.

kup bilet

https://www.dropbox.com/s/nhsgozqhy9xyavq/SlaskTrailesDubai.mov?dl=0&fbclid=IwAR0LoOBE3NVrDnqiDRhKWGl08TUYPJHG9qGLCBR8fIRhQ9K7fPOc4Smzt6I