Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie Koszalin_26529.jpg

Godzina koncertu7.07.2017 r., godz. 19:15

Miejsce koncertuKoszalin, Katedra Niepok. Poczęcia NMP

Kup bilet

Opis rozszerzony:

51. Międzynarodowy Festiwal Organowy
Jerzy Kukla organy dyrygent
Małgorzata Orłowska recytacja
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

PROGRAM
Feliks Nowowiejski IX Symfonia organowa op.45 nr 9 
Feliks Nowowiejski Uwertura do opery Legenda Bałtyku op.28 
Feliks Nowowiejski Poemat Pożegnanie Ellenai op.17 nr 3
Feliks Nowowiejski Marsz Pretorianów z oratorium Quo vadis op.36

Jerzy Kukla
organista, organizator życia muzycznego, organmistrz, publicysta, dyrygent. Studia w specjalności – organy, ukończył na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrygentury w Katowicach. Jako organista, występuje na najważniejszych polskich festiwalach, koncertował również w Austrii, Czechach, Danii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i Włoszech. Jego interpretacje utrwalono na 5 płytach CD. Był autorem polskich prawykonań dzieł Oliviera Messiaena: Les Corps Glorieux (1987) oraz Verset pour la fete de la dedicace (1989). Od początku swej działalności koncertowej i publicystycznej, zajmuje się propagowaniem muzyki Feliksa Nowowiejskiego w kraju i za granicą. Jako dyrygent, prowadził orkiestry Filharmonii Kaliskiej, Kieleckiej, Lubelskiej, Śląskiej, w Winnicy (Ukraina) oraz Bielską Orkiestrę Kameralną. Swoje artykuły o tematyce muzyki polskiej oraz problematyce budownictwa organowego, publikował w „Ruchu muzycznym” oraz zeszytach naukowych polskich uczelni muzycznych. Inicjator licznych polskich festiwali i cyklów koncertowych. Do najważniejszych osiągnięć organmistrzowskich należy m. innymi: przebudowa organów Walckera/Biernackiego w katedrze w Łomży oraz przebudowa organów chórowych katedry w Oliwie. Był również konsultantem muzycznym oraz wykonawcą intonacji wielu polskich prestiżowych instrumentów, m. in. w Bazylice OO Jezuitów w Krakowie, Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, organów wielkich katedry w Oliwie oraz obu instrumentów w Bazylice OO Paulinów na Jasnej Górze .

Małgorzata Orłowska
ukończyła kierunek śpiewu solowego na wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie prof. Barbary Sanejko. Po studiach wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkała i koncertowała przez kilka lat. W międzyczasie, w Polsce, nagrała dwie autorskie płyty, na których zaśpiewali i zagrali m.in.: Marek Napiórkowski, Marcin Kydryński, Eleonora i Natalia Niemen, Jan Radwański i Basia Włodarska. Po powrocie do kraju poświęciła się pracy pedagogicznej ucząc śpiewu w kilku placówkach, między innymi w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, Pałacu Młodzieży w Koszalinie, Centrum Kultury w Sianowie. Może pochwalić się wieloma pedagogicznymi sukcesami. Oprócz tego wciąż koncertuje występując ze znakomitymi muzykami. W jej repertuarze znajdują się utwory klasyczne, musicalowe i rozrywkowe. Wielokrotnie też zasiadała jako członek jury w konkursach wokalnych.


BILETY: NORMALNY 16 zł , ULGOWY 11 zł*
Przedsprzedaż biletów w kasie Filharmonii Koszalińskiej, ul. Piastowska 2 w godzinach otwarcia kasy.
Sprzedaż w dniu koncertu na godzinę przed koncertem przy Katedrze.

*Bilet ulgowy przysługuje: uczniom, studentom do 26 roku życia, pracownikom Filharmonii Koszalińskiej, emerytom, rencistom, posiadaczom Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS