Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie Koszalin_26529.jpg

Godzina koncertu4.08.2017 r., godz. 19:15

Miejsce koncertuKoszalin, Katedra Niepok. Poczęcia NMP

Kup bilet

Opis rozszerzony:

51. Międzynarodowy Festiwal Organowy
Tien-Ming Pan (Tajwan) organy
Krzysztof Meisinger gitara
Orkiestra kameralna z Prenzlau (Niemcy)
Eugeniusz Kus dyrygent

PROGRAM
Arvo Pärt (*1935-) - Annum per Annum
Joseph Jongen (1873-1953) - Prière nr 3 ze zbioru Des 4 pièces op.37
Alfred Jethro Silver (1870-1940) - Jubilate Deo
Keith Jarrett (*1945-) - Over the Rainbow (trans. na organy Tien-Ming Pan)
*
Agustin Barrios Mangore (1885-1944) - La Cathedral
Ennio Morricone (^1928) – Suita Cinema Paradiso
John Williams (*19410 – Muzyka z filmu Lista Schindlera
Francisco Tarrega (1852-1909) – Requerdos de la Alhambra
Astor Piazzolla (1921-1992) – Milonga del Angel

Tien-Ming Pan
jest jednym z niewielu organistów i kompozytorów na Tajwanie. Studiował teorię muzyki i kompozycję na najlepszym tajwańskim uniwersytecie artystycznym Taipei National University of the Arts. Studia podyplomowe odbył w Paryżu w słynnej Ecole Normale de Musique de Paris. Tam kształcił się w klasie kompozycji u prof. Edith Lejet. Następnie w Institut Catholique de Paris oraz Schola Cantorum de Paris, gdzie studiował muzykę organową m.in. u prof. Vincenta Genvrina i prof. Jean-Paul Imberta. Obecnie Tien-Ming Pan wraz z żoną Polką i dwiema córkami mieszka w Tajpej na Tajwanie. Jest organistą w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy Katolickim Uniwersytecie Fujen. Jest członkiem Komitetu Liturgicznego przy Archidiecezji Tajpej, gdzie sprawuje funkcje przewodniczącego komisji ds. muzyki liturgicznej. Jest autorem hymnu Tajwańskiego Katolickiego Seminarium Duchowego (Taiwan Catholic Regional Seminary). Brał udział w nagraniach wielu płyt CD. Prowadzi działalność dydaktyczną, koncertuje, a także zajmuje się propagowaniem muzyki liturgicznej. 

Krzysztof Meisinger 
wybitny polski gitarzysta klasyczny młodego pokolenia. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. Stypendysta Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Fundacji KGHM Polska Miedź oraz programu stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska. Występuje w kraju i za granicą grając recitale solowe, muzykę kameralną oraz z orkiestrą m.in. w USA, Niemczech, Francji, Anglii, Serbii, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Szwajcarii, we Włoszech, na Łotwie i Ukrainie, w takich salach jak Filharmonia Berlińska, Theatre de Chatelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Klainhans Music Hall w Buffalo, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmunster w Zurichu. Występuje m.in. z Academy of St Martin in the Fields, Sinfonia Varsovia, PKF-Prague Philharmonia, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Philharmonia Quartet Berlin, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz wieloma orkiestrami filharmonicznymi u boku wybitnych dyrygentów takich jak: Agnieszka Duczmal, Wojciech Michniewski, Krzysztof Urbański, Michał Klauza, Monika Wolińska, czy Massimiliano Caldi. W 2013 roku ukazał się jego album nagrany w słynnym Abbey Road Studio z orkiestrą Academy of St Martin in the Fields, który został wydany przez firmę Orfeus Music, a później przez belgijskie wydawnictwo Outhere Music/Fuga Libera. Nosi on tytuł Melodia Sentimental, i jest poświęcony w całości muzyce Heitora Villi-Lobosa.

Orkiestra Kameralna z Prenzlau (Preussisches Kammerorchester)
Historia tego zespołu liczy już ponad 60-lat. Miejscem jego działalności jest region i miasto Prenzlau. Orkiestra prowadzi regularne koncerty muzyki klasycznej w tym mieście, ale też często występuje w wielu innych miastach niemieckich oraz zagranicą m.in. w Danii, Belgii, Bułgarii, Holandii, Polsce, Włoszech oraz Pakistanie i USA. W marcu bieżącego roku zespół odbył podróż koncertową po Szwajcarii. Od początku swojego istnienia zespół brał udział w wielu przedstawieniach operowych w teatrze na zamku w Rheinsberg. Regularnie orkiestra gości też na muzyczno-teatralnym festiwalu Oper Oder-Spree w Neuzelle i Beeskow.


BILETY: NORMALNY 16 zł , ULGOWY 11 zł*
Przedsprzedaż biletów w kasie Filharmonii Koszalińskiej, ul. Piastowska 2 w godzinach otwarcia kasy.
Sprzedaż w dniu koncertu na godzinę przed koncertem przy Katedrze.

*Bilet ulgowy przysługuje: uczniom, studentom do 26 roku życia, pracownikom Filharmonii Koszalińskiej, emerytom, rencistom, posiadaczom Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS