data:

29 grudnia 2023 r., godz. 19.00

bilety - cegiełki:

I strefa - 90 zł
II strefa - 75 zł

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przymierze, która rekomenduje je tak:

Zapraszamy na IV świąteczny koncert charytatywny Fundacji Przymierze z Koszalina, z którego dochód w całości jest przeznaczony na wspieranie powstającego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie / Kawiarnia Cafe Chełmska.

Izabela Trojanowska nieprzerwanie występuje na scenie, a jej koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem. Artystka na koncercie zaprezentuje wraz z zespołem utwory ze swoich dotychczasowych płyt, nie zabraknie piosenek, które wszyscy znamy i lubimy! Rozpoznawalność Izabeli Trojanowskiej dały występny z Budką Suflera. Piosenki z debiutanckiej płyty „Iza” skomponowane przez Romualda Lipko zna dzisiaj cała Polska. Utwory: „Wszystko czego dziś chcę" czy „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz "Pieśń o cegle" - usłyszą Państwo między innymi podczas koncertu.

Po zakończeniu współpracy z Budką Suflera po wspólnej trasie w lutym 1981 promującej wydanie ich wspólnego albumu, z Trojanowską rozpoczął współpracę wrocławski zespół Stalowy Bagaż. Z tym zespołem Trojanowska wystąpiła także na festiwalu w Opolu w 1981, śpiewając m.in. „Pieśń o cegle”. Kolejna płyta „Układy” (1982) z przebojami takimi jak tytułowe „Układy”, „Karmazynowa noc” i „Obejdzie się bez łez”, która powstała przy współpracy m in. z Andrzejem Mogielnickimi Janem Borysewiczem stała się jedną z ważniejszych w historii polskiej muzyki rokowej.
Nowa płyta IZABELI TROJANOWSKIEJ ukazała się w 2011 roku pt: „ŻYCIA ZAWSZE MAŁO” (Roxy Records & Fonografika), która zawiera 11 premierowych piosenek utrzymanych w klimatach rock-pop i jest kontynuacją tego, co Trojanowska robiła kiedyś, ale przefiltrowany przez nowe czasy. Autorami piosenek są: Tomasz Bracichowicz (z zespołu „Mafia”), Marcin Nierubiec, Wojtek Byrski, Paweł Poroz, Zdzisław Zioło jak również Romuald Lipko z „Budki Suflera”, który skomponował na płytę dwie piękne piosenki. Teksty napisał Wojtek Byrski, jeden Tomasz Zeliszewski i jeden jest autorstwa Izy. Płyta „ŻYCIA ZAWSZE MAŁO” jest o miłości, bo jak wiadomo, na miłości wszystko zaczyna się i kończy. Są również utwory o otaczającym nas świecie i emocjach, które mamy w sobie. Dla fanów Trojanowskiej i wielbicieli eleganckiego rocka pozycja obowiązkowa! Płytę promują piosenki „Nie od razu”, „Słodkich snów” i teledysk: „Nie od razu” oraz trasa koncertowa, w którą Izabela Trojanowska wyruszyła wspólnie z zespołem Mafia.
W 1971 Izabela Trojanowska zaprezentowała utwory „Jeszcze uboga, a już łaską tknięta” i „Za polami krzyż u wsi” na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie, podczas którego wygrała nagrodę im. Maksymiliana Kolbego, którą wręczył jej kardynał Karol Wojtyła. W tym samym roku za utwór „Niebieski len” zdobyła nagrodę Związku Kompozytorów na VII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Była też laureatką nagrody za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „O czym marzą zakochani”.