Koncert Bubliczki na Koszalin BassFest! - Fusion Folk z Serca Europy

data:

21 października 2023 r., godz. 19.00

bilety:

I strefa - 34 zł
II strefa - 29 zł

kup bilet

Koszalin BassFest! ma zaszczyt gościć septet Bubliczki, zespół folkowy znanym z niepowtarzalnego połączenia różnorodnych kultur muzycznych Europy Wschodniej. Zespół Bubliczki odbywa swoją muzyczną podróż po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach.

Bubliczki powstało w 2007 roku z inicjatywy Mateusza Czarnowskiego i od tamtej pory zdobywa coraz większe uznanie na scenie folkowej. Zespół zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w 2008 roku oraz I nagrodę oraz nagrodę publiczności „Burza Braw” na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2009 roku.

Ich debiutancki album „Opaa!” ukazał się w 2010 roku, a następny, „Trubalkan”, w 2013 roku. W 2016 roku Bubliczki wydało swój najnowszy album, „Turbofolk”. Zespół jest aktywny na scenach krajowych i zagranicznych, od Belgii, przez Niemcy, Francję, Izrael, Holandię, Austrię, Litwę, Szwajcarię, aż po Norwegię. Muzycy brali również udział w kooperacjach artystycznych z takimi zespołami jak Haydamaky czy Solfrid Molland.

Koncert Bubliczki na Koszalin BassFest! to wyjątkowa okazja do posłuchania tego unikalnego, muzycznego połączenia tradycyjnych dźwięków z nowoczesnym brzmieniem. Jest to również debiutancki występ zespołu w Koszalinie.

Zapraszamy na ten niezwykły koncert, by przeżyć niezapomniane muzyczne doświadczenie podczas Koszalin BassFest!