Monodram "Kontrabasista" w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza i występ Donata Zamiary z towarzyszeniem Doroty Kuryło

Daty:

• 10 września 2021 r., godz. 19:00

Donat Zamiara - muzyk urodzony w Gnieźnie. Swoją przygodę z kontrabasem rozpoczął w wieku piętnastu lat, jako uczeń Państwowego Liceum Muzycznego im. M. Karłowicza w Poznaniu, w klasie kontrabasu mgr Przemysława Rotengrubera. Pod jego okiem zdobył swoje pierwsze laury konkursowe (Elbląg 1997). Następnie studiował w klasie kontrabasu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, pod opieką prof. Piotra Czerwińskiego. Studia te ukończył w 2003 dyplomem z wyróżnieniem. Już w 2002 roku podejmuje pracę w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu, gdzie po trzech latach obejmuje stanowisko solisty i kierownika grupy. Jednocześnie rozpoczyna pracę pedagogiczną w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Koninie, a w 2005 w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. W 2007 zostaje laureatem III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. A. B. Ciechańskiego, a cztery lata później otrzymuje IV nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. S. Kusewickiego. Cały czas pogłębia swoją wiedzę i umiejętności pod okiem koncertmistrza wiolonczel poznańskiej Opery, Arkadiusza Broniewskiego, a także na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Thierry’ego Barbe, Catalina Rotaru, Janusz Widzyka, Tadeusza Górnego, Rinata Ibragomova, Eugeniusza Kołosowa czy Esrę Gül. Uczy się także kunsztu pedagogicznego od tak uznanych nauczycieli jak Adam Kotula, Grzegorz Skórka czy Jacek Kicman. W 2013 roku zostaje przyjęty, w wyniku wygranego konkursu, na stanowisko asystenta w macierzystej uczelni, gdzie pięć lat później otrzymuje stopień doktora. Działalność koncertowa obejmuje zarówno koncerty solowe, z towarzyszeniem fortepianu, jak i orkiestry. W tym ostatnim przypadku Donat miał przyjemność i zaszczyt występować kilkukrotnie z Orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu, m. in pod dyrekcją Maestro Gabriela Chmury, a także z Orkiestrą Kameralną i Symfoniczną AM w Poznaniu. Wraz z poznańskim kompozytorem, Dominikiem Pukiem, udało się Donatowi doprowadzić, w 2019 roku, do prawykonania z orkiestrą Koncertu na kontrabas i orkiestrę op.12 T. Z. Kasserna, utworu pierwotnie dedykowanego Adamowi Bronisławowi Ciechańskiemu. Jako pedagog spełnia się także prowadząc klasę kontrabasu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie. Natomiast zdecydowanym przełomem w pracy zawodowej muzyka i pedagoga było wygranie konkursu na stanowisko adiunkta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w 2019 roku.

Krzysztof Rogacewicz - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (1991). Aktor teatralny, kabaretowy i filmowy. Reżyser. W latach 1992 – 98 grał na scenach Teatru Animacji oraz Teatru C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Od 1995 roku aktor niezależnego teatru MASKA w Jeleniej Górze. teatrmaska.com.pl Monodram KONTRABASISTA Patricka Süskinda w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego, a w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza zdobył prestiżową nagrodę: BEST INTERNATIONAL SHOW 2016 na największym festiwalu monodramów na świecie United SOLO w Nowym Jorku. W 2018 roku KONTRABASISTA został również nagrodzony na trzech zagranicznych festiwalach teatralnych w Rosji, Grecji i Albanii. THE BEST MALE ROLE (Najlepsza Rola Męska) – 15. Międzynarodowy Festiwal Monodramu ALBAMONO w Korca w Albanii – 1.06. 2018 NAGRODA SPECJALNA FESTIWALU – 8. Międzynarodowego Festiwalu Małych Form Teatralnych i Monodramów LUDI – miasto Orzeł w Rosji – 7.06.2018 ACTOR PRIZE - 3.INTERBALKAN THEATRE FESTIVAL – Ateny- Salamina (Grecja) 25.11.2018