Inne

Analityczne

Funkcjonalne

Wydajnościowe

Familijny Park Sztuki – „Jak się czyta nuty”

Familijny Park Sztuki – „Jak się czyta nuty”

27 października @ 12:00 - 13:00

Summary

Jak to jest, że za pomocą kresek, kropek i kilku innych znaczków można zapisać na pięciolinii całą muzykę, a potem jeszcze ją przeczytać, niczym książkę? Skąd wiedzieć, czym jest ta pięciolinia i dlaczego nuty leżą właśnie na niej, a nie na przykład na kocyku? Czym są pauzy? Czy tylko nic nieznaczącą ciszą? Czym - kreski taktowe, rozmaite cyferki i całe wyrazy, które można spotkać przy nutkach? Czym są i do czego służą klucze muzyczne? Ile tych kluczy jest? Jakimi prawami to wszystko się rządzi? Czy można łatwo się tego nauczyć? Na te wszystkie pytania otrzymają odpowiedź ci, którzy przyjdą na nasz koncert. Ale do koncertu należy się przygotować, przynosząc własnoręcznie wykonaną z papieru lub z czegoś innego nutkę, klucz do otwierania melodii, pauzę albo nawet całą pięciolinię.

27 października 2024 (niedziela), godz. 12.00

wykonawcy: