Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert karnawałowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie 31.012.jpg

Godzina koncertu2.02.2014 r., godz. 18:30

Miejsce koncertuKoszalin, nowa filharmonia

Opis rozszerzony:

Wojciech Semerau-Siemianowski dyrygent
Sentido del Tango:
Piotr Kopietz
bandoneon
Gabriela Machowska-Kopietz
fortepian
Mateusz Szemraj
gitara
Maria Roma Klatka
śpiew
Mira i Artur Danielewscy
para taneczna
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej


Angel Villoldo El choclo
Astor Piazzolla Fuga y misterio
Astor Piazzolla Maria de Buenos Aires
Astor Piazzolla Oblivion
Piotr Kopietz Retrato de Gabriela
Jerzy Petersburski Tango milonga
Astor Piazzolla Che tango che
Astor Piazzolla Libertango

przerwa

Astor Piazzolla:
– Tangazo
– Verano Porteno
– Otono Porteno
– Invierno Porteno
– Primavera Portena


Wojciech Semerau-Siemianowski
urodził się w rodzinie muzyków. Już od najmłodszych lat miał możliwość obcowania ze sztuką i jej twórcami. Podczas nauki w szkołach podstawowej i średniej kształcił się w klasach fortepianu Ireny Kirjackiej i Elżbiety Karaś-Krasztel. Równolegle z rozwojem artystycznym pogłębiał swoją wiedzę ogólną, czego efektem były studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Studia muzyczne odbywał na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej oraz na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Tomasza Bugaja. W 2008 roku zadebiutował w Filharmonii Narodowej prowadząc swój koncert dyplomowy. Już podczas studiów związał się na wiele lat z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, w której pełnił obowiązki asystenta dyrygenta i dyrygenta. Podczas lat spędzonych w Operze Narodowej miał możliwość współpracy z uznanymi dyrygentami, takimi jak Tomasz Bugaj, Valery Giergiew, Tomas Hanus, Gabriel Chmura i inni. Przełomowym momentem w karierze młodego dyrygenta było poprowadzenie przedstawienia Turandot Giacomo Pucciniego w trybie nagłego zastępstwa. Sukces tego wieczoru zaowocował wieloma propozycjami zawodowymi. Od czerwca 2011 roku artysta objął obowiązki dyrektora artystycznego Opery Szczecińskiej stając się najmłodszym szefem teatru operowego w Polsce. Efektem jego pracy na tym stanowisku były liczne sukcesy nowych przedstawień, znakomite recenzje i uznanie środowiska melomanów choćby w postaci nagrody Bursztynowego Pierścienia za najlepsze przedstawienie 2012 roku. Współpracuje z wieloma filharmoniami i operami w kraju jak i za granicą.


Sentido del Tango:


Muzycy współpracę rozpoczęli podczas studiów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zafascynowani Tangiem Argentyńskim, a w szczególności twórczością Astora Piazzolli stworzyli zespół  Sentido del Tango. Skład zespołu nierzadko poszerzają o dodatkowe instrumenty oraz sięgają  po taniec i słowo dążąc w ten sposób do osiągania jedności Sztuk. W 2011 r. zespół nagrał debiutancką płytę pt. Retrato”.
         
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotny stypendysta Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na argentyńskim bandoneonie. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem  im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.

Gabriela Machowska-Kopietz
– muzyk i pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała również w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Uczestniczy w kilku projektach muzycznych oraz koncertuje jako solistka.

Mateusz Szemraj – muzyk - gitarzysta, lutnista. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz stypendysta  Ministra Kultury RP. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych w tym głównie szarpanych (gitary oraz instrumenty etniczne). Współtworzy kilka grup muzycznych oraz wykonuje muzykę do filmów i sztuk teatralnych.

Maria Roma Klatka – muzyk, wokalistka i pedagog. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i w Londyńskiej Guildhall Scholl of Music & Drama. W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a śpiewu uczyła się m.in. u Elżbiety Zapendowskiej. Była finalistką programu „Szansa na Sukces” i Konkursów Piosenki Aktorskiej  (2003 i 2009). Jako wokalistka występowała m.in. w musicalu „Metro” oraz z Lutosławski Quartet. Oprócz śpiewu prowadzi działalność muzyczno-teatralną oraz edukacyjną z dziećmi pełnosprawnymi i sprawnymi inaczej. Reżyseruje i prowadzi koncerty m.in. w ramach projektu "Smykofonia".Mira i Artur Danielewscy są parą tancerzy i nauczycieli tanga argentyńskiego. Namiętność i pasja połączyła ich we wspólnej fascynacji tym tańcem. Od 2008 r. prowadzą własną Szkołę Tańca ARTE TANGO, milongi i imprezy promujące tango w Koszalinie. Od 2011 r. są organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Koszalinie ARTE TANGO, który co roku odbywa się w maju. Pracują, jako para prowadząca międzynarodowe warsztaty taneczne m.in. Dancing with memories worksop. Dają wiele pokazów, ostatnio (2013r.): Koncert Noworoczny w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Koncert Walentynkowy w Kętrzynie, BDT Koszalin podczas II Międzynarodowego Festiwalu Tanga, Koncert / Sala Koncertowa / PFK / Sheraton / Sopot. Dają również koncerty na żywo z: Milonga Baltica (Paweł Nowak), Orkiestra Akordeonowa (Artur Zajkowski).

Mira Danielewska
swoją karierę taneczną rozpoczęła w Koszalinie, jednak po krótkim czasie wraz z Arturem zaczęli zgłębiać tajniki tanga u nauczycieli światowej sławy: Sidse Helen Hasle, Constantin Ruger, Andreas Amarilla, Armando Orzuza, Nuria Martinez, Susanne Opitz, Rafael Busch, Daniela Pucci, Luis Bianchi, Alejandro Larenas, Marisol Morales, Mariano Bielak, Paula Gurini, Federiko Farfaro i Liesl Bourke - z którymi później tańczyli w Filharmonii Gdańskiej, wreszcie Sebastián Achával i Roxana Suárez,Juan Martin, Carrara i Stefania Colina, Sebastián Jimenez i María Inés Bogado i Javier Rodriguez i Noelia Barsi.

Artur Danielewski
tancerz, choreograf. Od 25 lat tańczy taniec towarzyski. Od 1997 posiada najwyższą krajową klasę taneczną A. Duży wpływ na jego kształcenie wywarł Mariusz Kotowski, Piotr Galiński i Ann Lingard (Wielka Brytania), a z nauczycieli argentyńskich mistrzowie tango de salon Javier Rodriguez i Sebastián Achával. Tanga argentyńskiego naucza od 2008 r.

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS