Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie dzwirzyno organy2.jpg

Godzina koncertu4.08.2014 r., godz. 19:45

Miejsce koncertuDźwirzyno, kościół M. Bożej Uzdr. Ch.

Opis rozszerzony:

48. Międzynarodowy Festiwal Organowy

Witold Zalewski
organy
Orkiestra Bałałajkowa Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Mińska (Białoruś)
Sergiusz Owodok (Białoruś) dyrygent


Witold Zalewski
ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów Jana Jargonia. Od roku 1995 pełni funkcję I organisty w Królewskiej Katedrze na Wawelu. Jako solista koncertuje regularnie w najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Wystąpił m. in. w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku, Tokio Metroplitan Art Space, Nativity Church w Betlejem oraz w Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Toronto, Jerozolimie, Irkucku, Istambule i Moskwie. Jest wykładowcą na Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z praktyki liturgicznej oraz organów. Od 1998 jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Pełnił rolę organisty w czasie pielgrzymek papieskich. Zajmuje się propagowaniem muzyki organowej przez współorganizowanie wielu festiwali i koncertów. W 2011 wyróżniony został przez papieża Benedykta XVI odznaczeniem „Pro eclesia et Pontifice”. W roku 2012 otrzymał stopień doktora sztuki.


Sergiusz Owodok
jest absolwentem Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku gdzie z wyróżnieniem ukończył dwa kierunki: dyrygentury orkiestrowej oraz akordeonu, zdobywając tytuł magistra. W 1996 przy tejże uczelni kończy asystenturę (odpowiednik studiów doktoranckich w polskim szkolnictwie wyższym). W latach 1985-2000 wykładał w Państwowym Koledżu Muzycznym w Baranowiczach. W tym czasie zakłada kilka różnych orkiestr akordeonowych (na akordeony guzikowe, a także klawiszowe), orkiestrę rosyjskich instrumentów ludowych oraz orkiestrę symfoniczną. Jest wielokrotnym laureatem Ogólnokrajowych Konkursów Zespołów Orkiestrowych. Od roku 2000 pracuje w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Mińsku na fakultecie sztuki muzycznej – jako docent katedry twórczości ludowo-instrumentalnej. Wykłada następujące przedmioty: „Klasa orkiestrowa”, „Dyrygentura”, „Orkiestracja”, „Aranżacja komputerowa”. Kierownik przedmiotowo-metodycznej komisji dyrygentury orkiestrowej i orkiestracji. Jest autorem licznych aranżacji, orkiestracji i transkrypcji na różne instrumenty i zespoły orkiestrowe. Ma na swym koncie wiele nagród Rektora Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, a także odznaczeń państwowych.


Orkiestra Bałałajkowa
Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku

została utworzona w 1975 roku. Od 2003 zespołem kieruje Sergiusz Owodok. Orkiestra liczy 40 osób, wśród których są zarówno studenci Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, jak i wykładowcy tejże uczelni. Orkiestra składa się z następujących grup: domry – małe, altowe, basowe (ogółem 17 wykonawców), bałałajki – prymy, sekundy, altowe, kontrabasowe (ogółem 9 wykonawców), flet, klarnet, akordeony guzikowe i klawiszowe oraz perkusja. Orkiestra ma w repertuarze ponad 150 utworów różnych, w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową, regularnie występując we wszystkich rejonach Republiki Białoruskiej, oraz na festiwalach międzynarodowych.WSTĘP WOLNY

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

            sponsor-toyota   sponsor-projekt-kuchnia

© 2018 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS