Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie bobolice organy2.jpg

Godzina koncertu2.08.2014 r., godz. 18:30

Miejsce koncertuBobolice, kościół Wniebowzięcia NMP

Opis rozszerzony:

48. Międzynarodowy Festiwal Organowy

Hartwig Barte-Hanssen
(Niemcy) organy
Orkiestra Bałałajkowa Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Mińska (Białoruś)
Sergiusz Owodok (Białoruś) dyrygent


Hartwig Barte-Hanssen
studiował na uniwersytecie w Hamburgu organy u prof. Rose Kirn, w konserwatorium w Salzburgu kompozycję u Eberharda Müllera, wiedzę o muzyce u prof. Marxa i u György Ligeti. Występował z recitalami, i koncertami w prawie wszystkich wielkich miastach Europy. W Norwegii: Oslo – katedra, Bergen: św. Jan i bazylika Marii Panny, w kościołach Szwecji (Sztokholm), Danii (Kopenhaga), Polski: (Gdańsk, Oliwa-katedra, św. Brygida – 1996, 2013, Warszawa – Festiwal Bachowski: 2002, 2004, 2006, 2010, 2014, św. Anna 2013 – katedra w Łowiczu, katedra w Koszalinie 2011 i 2014, katedra we Fromborku 2012. Holandia (Maastrichthouthem, Delft), Belgia (St. Bavo – katedra, Gent), St. Mary – Bazylika, Dadizele, Roeselare – 2015, Włochy: Turino 2012, 2013, Wielka Brytania: (Cambridge, Leicaster, Oxford, Londyn – Westminster, Czechy: Praga – Festiwal: 2003, 2004, 2005, 2006, Niemcy: katedry w Hamburgu, Lubece, Berlinie, Monachium, USA: Nowy York, Waszyngton, Boston, Francja: kościoły paryskie, Luksemburg: katedra. Nagrał CD z muzyką skandynawską, w 2004 CD z „Elegią Oświęcimską” na sopran, baryton, orkiestrę kameralną i organy – w katedrze św. Michała w Hamburgu, oraz nową płytę muzyką organową. Obecnie jest organistą i chórmistrzem w kościele św. Boromeusza w Wilster (koło Hamburga), oraz dyrygentem chóru bachowskiego.


Sergiusz Owodok
jest absolwentem Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku gdzie z wyróżnieniem ukończył dwa kierunki: dyrygentury orkiestrowej oraz akordeonu, zdobywając tytuł magistra. W 1996 przy tejże uczelni kończy asystenturę (odpowiednik studiów doktoranckich w polskim szkolnictwie wyższym). W latach 1985-2000 wykładał w Państwowym Koledżu Muzycznym w Baranowiczach. W tym czasie zakłada kilka różnych orkiestr akordeonowych (na akordeony guzikowe, a także klawiszowe), orkiestrę rosyjskich instrumentów ludowych oraz orkiestrę symfoniczną. Jest wielokrotnym laureatem Ogólnokrajowych Konkursów Zespołów Orkiestrowych. Od roku 2000 pracuje w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki w Mińsku na fakultecie sztuki muzycznej – jako docent katedry twórczości ludowo-instrumentalnej. Wykłada następujące przedmioty: „Klasa orkiestrowa”, „Dyrygentura”, „Orkiestracja”, „Aranżacja komputerowa”. Kierownik przedmiotowo-metodycznej komisji dyrygentury orkiestrowej i orkiestracji. Jest autorem licznych aranżacji, orkiestracji i transkrypcji na różne instrumenty i zespoły orkiestrowe. Ma na swym koncie wiele nagród Rektora Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, a także odznaczeń państwowych.


Orkiestra Bałałajkowa
Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku

została utworzona w 1975 roku. Od 2003 zespołem kieruje Sergiusz Owodok. Orkiestra liczy 40 osób, wśród których są zarówno studenci Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, jak i wykładowcy tejże uczelni. Orkiestra składa się z następujących grup: domry – małe, altowe, basowe (ogółem 17 wykonawców), bałałajki – prymy, sekundy, altowe, kontrabasowe (ogółem 9 wykonawców), flet, klarnet, akordeony guzikowe i klawiszowe oraz perkusja. Orkiestra ma w repertuarze ponad 150 utworów różnych, w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową, regularnie występując we wszystkich rejonach Republiki Białoruskiej, oraz na festiwalach międzynarodowych.


WSTĘP WOLNY

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

            sponsor-toyota   sponsor-projekt-kuchnia

© 2018 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS