Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Jacek Wójcicki

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie wojcicki.jpg

Godzina koncertu13.05.2015 r., godz. 18:00

Miejsce koncertuWałeckie Centrum Kultury

Opis rozszerzony:

Jacek Wójcicki śpiew
Wojciech Semerau-Siemianowski dyrygent
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej


Jacek Wójcicki
od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową.

Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

„Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.


Wojciech Semerau-Siemianowski
urodził się w rodzinie muzyków. Już od najmłodszych lat miał możliwość obcowania ze sztuką i jej twórcami. Podczas nauki w szkołach podstawowej i średniej kształcił się w klasach fortepianu Ireny Kirjackiej i Elżbiety Karaś-Krasztel. Równolegle z rozwojem artystycznym pogłębiał swoją wiedzę ogólną, czego efektem były studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Studia muzyczne odbywał na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej oraz na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Tomasza Bugaja. W 2008 roku zadebiutował w Filharmonii Narodowej prowadząc swój koncert dyplomowy. Już podczas studiów związał się na wiele lat z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, w której pełnił obowiązki asystenta dyrygenta i dyrygenta. Podczas lat spędzonych w Operze Narodowej miał możliwość współpracy z uznanymi dyrygentami, takimi jak Tomasz Bugaj, Valery Giergiew, Tomas Hanus, Gabriel Chmura i inni. Przełomowym momentem w karierze młodego dyrygenta było poprowadzenie przedstawienia Turandot Giacomo Pucciniego w trybie nagłego zastępstwa. Sukces tego wieczoru zaowocował wieloma propozycjami zawodowymi. Od czerwca 2011 roku artysta objął obowiązki dyrektora artystycznego Opery Szczecińskiej stając się najmłodszym szefem teatru operowego w Polsce. Efektem jego pracy na tym stanowisku były liczne sukcesy nowych przedstawień, znakomite recenzje i uznanie środowiska melomanów choćby w postaci nagrody Bursztynowego Pierścienia za najlepsze przedstawienie 2012 roku. Współpracuje z wieloma filharmoniami i operami w kraju jak i za granicą.


Działalność Filharmonii Koszalińskiej jest współfinansowana
ze środków Województwa Zachodniopomorskiego

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS