Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Blues symfonicznie

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie marzena ugorna_strona2.jpg

Godzina koncertu23.01.2016 r., godz. 18:30

Miejsce koncertuKoszalin, Filharmonia Koszalińska

Opis rozszerzony:

Adam Klocek dyrygent
Marzena Ugorna śpiew
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

Blues Symfonicznie, to autorski projekt Marzeny Ugornej. Pomysł zrodził się z potrzeby uzupełnienia luki, widniejącej na polskim rynku muzycznym. Artystka sięga po gatunek, w którym słów broni przekaz, a w dźwiękach zawarty jest wyraźny „kawałek duszy”. Ma świadomość, że jest to w dzisiejszych realiach muzyka niszowa, niemniej jednak mająca swoich licznych odbiorców. W których uparcie wierzy i wie, że warto dla nich pozostać sobą. 

Czuje bluesa, nie udaje, jest muzycznie określona. Świadomie wybiera dłuższą drogę, która pozwoli dotrzeć do właściwego odbiorcy.

Nawiązaniem do lat 70-tych, lat świetności polskiego bluesa, artystka przypomina sylwetki największych frontmenów, którzy ciągle pozostają jej największą muzyczną inspiracją.

Repertuar składa się z trzynastu wyselekcjonowanych utworów, inspirowanych muzykami, którzy przez lata kształtowali jej wrażliwość. To podróż do czasów dzieciństwa i poszukiwania wzorców. Znajdą się tam utwory Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej, Martyny Jakubowicz, Czesława Niemena, czy Janis Joplin.

Blues Symfonicznie to przedsięwzięcie, które angażuje wiele wybitnych nazwisk. Artystka pojawi się na scenie w towarzystwie orkiestry symfonicznej i sekcji rozrywkowej, składającej się z 60 muzyków. Całość dopełnią wyjątkowe aranżacje, starannie opracowane przez Tomasza Filipczaka.

Dodatkowe wrażenia estetyczne podkreślą wizualizacje filmowe, obrazujące codzienność, szczere emocje i prawdę, inspirowaną drugim człowiekiem.

Marzena Ugorna – jedna z najlepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Okrzyknięta wielką damą polskiego bluesa. Autentyczna i niezwykle wyrazista. Znana szerszej publiczności z programów muzycznych takich jak „Szansa na sukces” czy „The Voice of Poland”, gdzie niejednokrotnie zachwyciła głosem jurorów i publiczność przed telewizorami. Jako jedna z nielicznych artystek stawia na treść i siłę przekazu. Wkrótce ukaże się jej debiutancki album. Dziś jednak pojawia się w wielkim stylu, z muzyką która onieśmiela dojrzałością i odwagą repertuarową. Artystka łączy dwa odległe światy. Muzyczne przeciwieństwa, najprawdziwszy w treści blues z klasycznym brzmienie orkiestry symfonicznej oraz ten ludzki, łączący świat odbiorców, poruszający pokolenia.

Skład muzyczny:
wokal-Marzena Ugorna
instrumenty klawiszowe- Kamil Barański
gitara elektryczna- Tomasz Ragaboy Osiecki
gitara basowa- Bartosz Mielczarek
perkusja- Maciek Gołyźniak
chórki- Marta Dryll , Beata Orbik , Małgorzta Auron


BILETY: 45/50 zł 
Sprzedaż od 12 listopada 2015 r.: kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej.
Kasa otwarta od poniedziałku do piątku w godz godz. 11.00-15.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS