Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie franciszkanie_2652.jpg

Godzina koncertu27.07.2018 r., godz. 19:15

Miejsce koncertuKoszalin, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Ewa Bąk organy
Zespół muzyki cerkiewnej Oktoich
ks. Grzegorz Cebulski dyrygent

Program
Raymond Bassal (1838-1913) – Fanfary
Luigi Boccherini (1743-1805) – (opr. Edwin Lemar)
Polibio Fumagalli (1837-1908) – Marcia Brillante
Leon Boëllmann (1862-1897) – Rondo francaise (opr. Gaston Choisnel)
Aloÿs Claussmann (1850-1926) – Scherzo D-dur op.16
Marian Sawa (1937-2005) – 2 Preludia Maryjne
Sigfrid Karg-Elert (1877-1933) – Lobet den Herren op.101 nr 5
*
Sergiej Trubaczow – Ton Despotin (Tyś Arcypasterz)
Anonim – Cariu niebiesnyj (Królu Niebieski)
Jelena Junek – Swietie tichyj (Światłości cicha)
Michail Strokin – Nynie otpuszczajeszy (Teraz odpuszczasz Władco)
solo- Michał Ziemak
Ijakow Czmielew – Sława w wysznich (Chwała na wysokościach Bogu)
solo: Paulina Boreczko-Wilczynska
opr. Julianna Denisowa – Chwalitie imja Gospodnie (Chwalcie Imię Pańskie)
Patriarcha Gruzji-Eliasz II – Kyrie eleison
Hilarion Alfiejew – Czertog Twoj wiżdu (Komnatę Twoją widzę)
solo: Anna Wilczyńska
Hilarion Alfiejew – Wo carstwiji Twojem (W królestwie Twoim pamiętaj o nas)
Anonim XVI w. – Tieło Christowo (Ciało Chrystusa przyjmijcie)
solo: Piotr KarpetaEwa Bąk, pochodzi z Bielska-Białej, tu ukończyła Liceum Muzyczne w klasie fortepianu, a następnie studia w klasie organów prof. Romualda Sroczyńskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brała udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez Guy Boveta, Herberta Wulfa, Josefa Hofera, Oliviera Latry, Gerharda Weinbergera, Barnharda Gfrerera, Wolfganga Zerera, Ludgierda Lohmana, Michala Novenko, Petera van Dijka, Juliana Gembalskiego, Marka Toporowskiego, Mariettę Kruzel-Sosnowską. Ukończyła Studium Korepetycji Wokalnej przy Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncertowała w kraju i zagranicą (Szwecja, Belgia, Niemcy, Czechy, Szwajcaria). Zajmuje się muzyką kameralną grając zarówno na organach jak i fortepianie. Współpracuje z wieloma solistami instrumentalistami i wokalistami. Ma w swoim dorobku artystycznym koncerty z chórami z Japonii, USA i Austrii. Prowadzi klasę organów w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Bielsku-Białej. Jest kierownikiem artystycznym cyklu koncertów w Bystrej Krakowskiej i Wiśle. 

 Chór Oktoich przy cerkwi św. św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu i Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław, powstał w 1991 r. W 1999 roku dekretem śp. abp. gen. dyw. Mirona Chodakowskiego (+10.04.2010 Smoleńsk), został powołany do niesienia swej posługi w strukturach Prawosławnego Ordynariatu WP. Chór nagrał 9 płyt CD, w tym Panichida, która otrzymała nominację do nagrody Fryderyków. W ciągu 26 lat działalności, zespół dał ok. 800 koncertów w Polsce, i w renomowanych salach koncertowych i filharmonicznych Moskwy, Londynu, Brukseli, Budapesztu, Tbilisi, Kiszyniowa, Bukaresztu, Pragi oraz katedr Berlina, Monachium, Hanoweru i Francji. Jest 4- krotnym laureatem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce ( I i II miejsce w 1992,1994, 2006 i 2011 r. ) oraz Międzynarodowego Festiwalu Kunsztu Śpiewu Diakońskiego w Moskwie (nagroda specjalna 1997 r.). W 2004 r. chór został uhonorowany Ogólnopolską nagrodą im. św. Brata Alberta, za całokształt działalności kulturalnej, charytatywnej i ekumenicznej. We wrześniu 2009 r., na zamówienie Kancelarii Prezydenta RP i BBN, zespół nagrał wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Śląskiego Okręgu Wojskowego CD pt. Bo wolność Krzyżami się mierzy, o tematyce patriotyczno-wojskowej. W 2011 roku chór został uhonorowany nagrodą im. Księcia Konstantego Ostrogskiego za wkład w propagowanie kultury Kościoła Prawosławnego. W 2012 r. chór nagrał z multiinstrumentalistą- Józefem Skrzekiem, płytę CD pt. Kazania Świętokrzyskie – spektakl słowno-muzyczny, w 2014 r. CD Panichida Grunwaldzka- Nabożeństwo żałobne za poległe rycerstwo i wojów. W 2017 r. chór wystąpił w widowisku 300 lecie koronacji ikony MB, Jasna Góra – Polska Kana, transmitowane przez TVP. Chórzyści zespołu Oktoich zostali odznaczeni przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także MON-u i Stowarzyszeń Kombatanckich medalami Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis, Pro Memoria, Zasłużony dla Obronności Kraju i inne. Od 2009 r. chór występuje również z głosami żeńskimi. Zespołem kieruje od początku ks. Grzegorz Cebulski

BILETY: NORMALNY 16 zł , ULGOWY 11 zł*
Sprzedaż:
- w kasie Filharmonii Koszalińskiej pn-pt 11:00 - 15:00,
- w Internecie poprzez kupbilecik.pl
- w dniu koncertu na godzinę przed koncertem przy Kościele.

*Bilet ulgowy przysługuje: uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, posiadaczom Koszalińskiej Karty Seniora i Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

       sponsor-toyota   sponsor-elfa  

© 2019 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS