Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie franciszkanie_2652.jpg

Godzina koncertu24.08.2018 r., godz. 19:15

Miejsce koncertuKoszalin, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Marcin Armański organy
Kwintet Dęty "Pomeranus"

Program
Tabulatura organowa Jana z Lublina (1540)
 – Preambulum in F, d, tańce
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
 – Marsz z kantaty BWV 207a
 – Aria Schafe Können Sicher Weiden z kantaty 208
August Freyer (1801-1883)
 – 3 Preludia chorałowe
Felix Mendelssohn (1809-1847)
 – Scherzo g-moll z muzyki do Snu Nocy Letniej op.61
Felix Nowowiejski (1877-1946)
 – Kyrie z mszy IX Orbis factor
Tomasz Kiesewetter (1911-1992)
 – Preludium i Toccata C-dur
*
Grażyna Bacewicz (1909-1969)
 – Kwintet na instrumenty dęte
Wojciech Kilar (1932-2013)
 – Kwintet na instrumenty dęte

Marcin Armański 
ur. w Kielcach w 1983 roku. Naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem Ks. Zbigniewa Rogali, następnie kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku, w klasie organów Michała Olszewskiego . W 2007 roku uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował organy w klasie profesora Juliana Gembalskiego i Zygmunta Antonika. Jako koncertujący organista występuje w kraju i za granicą, m.in.: w Niemczech, Belgii, Szwecji, Finlandii, Czechach i Słowacji. W 2011 roku zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy. Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in w Jeleniej Górze , Karpaczu, Kaczorowie, Bolkowie. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji ( w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). Od 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku. W latach 2006 -2015 pełnił funkcję kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy. Był również odpowiedzialny za muzykę w Kościele Ewangelicko- Reformowanym we Wrocławiu. Jako pedagog związany jest z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Świdnicy oraz z Diecezjalnym Studium Organistowskim. W 2016 roku zapoczątkował autorki projekt edukacyjny pod nazwą „Ogólnopolskie Warsztaty dla Organistów i Muzyków Kościelnych”, który prowadzony jest regularnie pod patronatem Synodalnej Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce. Zajmuje się organmistrzostwem- rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.


Kwintet Dęty "Pomeranus"
to zespół kameralny o klasycznym instrumentarium, nawiązujący w swej tradycji do początków XIX w. W skład zespołu wchodzą muzycy Filharmonii Koszalińskiej: Małgorzata Kobylarz - Wasilewska - flet, Dominik Wroniszewski - obój, Robert Wasilewski - klarnet, Piotr Bajon - fagot, Piotr Arciszewski - róg. Formacja powstała w 2018 r., a swój debiut miała w ramach "Piątkowych Wieczorów Kameralnych" w Filharmonii Koszalińskiej.


BILETY: NORMALNY 16 zł , ULGOWY 11 zł*
Sprzedaż:
- w kasie Filharmonii Koszalińskiej pn-pt 11:00 - 15:00,
- w Internecie poprzez kupbilecik.pl
- w dniu koncertu na godzinę przed koncertem przy Kościele.

*Bilet ulgowy przysługuje: uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, posiadaczom Koszalińskiej Karty Seniora i Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS