Filharmonia-logo
Tytuł artykułu

Koncert organowy

Opis koncertu

Ozdobnik - nuty

Zdjecie franciszkanie_2652.jpg

Godzina koncertu31.08.2018 r., godz. 19:15

Miejsce koncertuKoszalin, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Kup bilet

Opis rozszerzony:

Bogdan Narloch organy
Krakowskie Trio Stroikowe 
Żeński zespół chóru Politechniki Koszalińskiej “Canzona”
Chór “Pomerania Cantat” Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie
Radosław Wilkiewicz przygotowanie chóru
Kamila Figielska przygotowanie chóru
Krzesimir Dębski dyrygent, skrzypce
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

Program
Krzesimir Dębski (*1953) – Missa Brevis 
Krzesimir Dębski – Laudate Dominum 
Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata i Fuga d-moll BWV 565
Krzesimir Dębski – Uwertura Jazda polska 
Krzesimir Dębski – 22 years after Danny 
Krzesimir Dębski – Cantabile in h 
Krzesimir Dębski – Pieśń syberyjska 
Krzesimir Dębski – Pieśń Heleny


Bogdan Narloch
studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku. W latach 1995-2014 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizował coroczne   Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów. Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie.  Jego bardzo aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w większości krajów europejskich oraz  w Izraelu, Rosji, Brazylii, Urugwaju i na Tajwanie. W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD, m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością dydaktyczną i artystyczną zajmuje też budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.


Krzesimir Dębski

absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, kompozytor muzyki współczesnej, rozrywkowej, filmowej (m.in. "Ogniem i mieczem"), teatralnej, baletowej, dyrygent, muzyk. Jako skrzypek jazzowy zadebiutował w 1976 r. w zespole Warsztat. Z zespołem, który przeistoczył się później w String Connection, koncertował od 1980 r. w całej niemal Europie oraz USA i Kanadzie. Jest laureatem I nagrody światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia). Wielokrotnie zdobywał tytuł Najlepszego Skrzypka, Kompozytora, Aranżera Roku w ankietach magazynu Jazz Forum. W 1985 r. znalazł się na liście 10-ciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma Down Beat. W ostatnich latach skomponował ponad 60 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest laureatem konkursów kompozytorskich m.in. 25-lecia Festiwalu Poznańska Wiosna Muzyczna, nagrody Kanadyjskiej Akademii Filmowej Genie Award'88, nagrody Premiera za Twórczość dla Dzieci. Jest autorem muzyki do ponad 50-ciu filmów fabularnych i telewizyjnych, krajowych i zagranicznych. 


Krakowskie Trio Stroikowe

powstało w 1998 roku, tworzą go oboista Marek Mleczko, klarnecista Roman Widaszek oraz fagocista Paweł Solecki. Członkami zespołu są  laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, absolwenci Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach, którzy spotkali się w krakowskiej orkiestrze kameralnej Capella Cracoviensis współtworząc przez wiele lat grupę dętą o uniwersalnym charakterze.

Muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej, występowali w wielu ważnych ośrodkach muzycznych Europy - Paryż, Wiedeń, Lizbona, oraz niemalże na wszystkich prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, spotykając się z entuzjazmem publiczności i uznaniem krytyków.

W 2005 roku współpracując z PWM i DUX-em, zespół nagrał płytę z utworami polskich kompozytorów XX wieku (Szałowski, Tansman, Lutosławski, Spisak, Palester, Krauze), a rok później na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Bachowskiego, zarejestrował we własnym opracowaniu Sonatę Es dur BWV 525 Jana Sebastiana Bacha. Muzycy Krakowskiego Tria Stroikowego współpracuje również z polskimi kompozytorami. Współpraca ta owocuje  nowymi kompozycjami, które są dedykowane zespołowi ( Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Paweł Łukaszewski). Członkowie Krakowskiego Tria Stroikowego są pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i  Katowicach.


Chór Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie 
powstał we wrześniu 2017 r. Od początku swego istnienia jego działanie jest wspierane i współfinansowane przez Gminę Miasto Koszalin. Zespół ma charakter międzyszkolny . Tworzą go uczennice i uczniowie koszalińskich szkół podstawowych. Dyrygentami są Radosław Wilkiewicz oraz Kamila Figielska. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Koszalinie i oprócz nauki utworów chóralnych obejmują program umuzykalnienia z rytmiką oraz emisji głosu. Zespół zadebiutował w grudniu 2017 koncertem kolęd i pastorałek z towarzyszeniem Orkiestr Symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej w ramach Familijnego Parku Sztuki w Sali Koncertowej Filharmonii Koszalińskiej. W pierwszym roku istnienia kilkakrotnie koncertował dla mieszkańców Koszalina a w czerwcu 2018 wystąpił w Koncercie Inauguracyjnym IV Bałtyckiego Konkursu Chórów „Pomerania Cantat” w Słupsku. Wykonanie przygotowanego repertuaru a cappella oraz wokalno-instrumentalnego, m.in. „Laudate Dominum” oraz „Missa Brevis” Krzesimira Dębskiego spotkało się z dużym uznaniem jurorów konkursu oraz słupskiego środowiska dyrygentów i chórzystów.

Radosław Wilkiewicz 
dyrygent i pedagog. Urodzony 03.11.1970 r. w Koszalinie. Absolwent kl. skrzypiec Państwowego Liceum Muzycznego w Koszalinie (1989).W 1994 ukończył z wyróżnieniem Wydz. Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureat II miejsca i Nagrody Specjalnej za najlepszą interpretację polskiej muz współczesnej Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu (1994). W 1996 r. ukończył Wydz. Wokalno-Aktorski i Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie w Bydgoszczy. Stypendysta Fundacji Kultury w Warszawie (1994-1996). W latach 1994-2006 asystent i adiunkt I st. w A. Muz. w Bydgoszczy. W 2014 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego w A. Muz. w Gdańsku. Od października 2014 profesor nadzwyczajny na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadził w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Chór Akademicki (z którym przygotował wiele dzieł wokalno-instrumentalnych) oraz Zespół Wokalny - Żeński IV Wydz. , Chór Męski „Hasło”(1993-1999) w Bydgoszczy i Chór Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy(1996-2007), z którymi uzyskał wiele nagród i wyróżnień (m.in. Rumia, Legnica, Częstochowa, Katowice, Gorizia, Montreux, Tampere, Neapol, Neerpelt). Chór „Soli Deo” w Nakle n/Notecią (1999 – 2005), Chór Ukraiński „Potik” w Koszalinie (2010-2016) Obecnie dyrygent Chóru Politechniki Koszalińskiej „Canzona” CK105 w Koszalinie (od 2009 r. nagrody i wyróżnienia w Łodzi, Chojnicach, Częstochowie, Rimini, Międzyzdrojach, Toruniu) oraz Chóru Żeńskiego „Kanon” w Cewlinie (od 2013). Od 2011 roku współpracuje jako chórmistrz i dyrygent z Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej m.in. w ramach kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. Odznaczony Srebrną i Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Od 2015 r. dyrektor artystyczny Bałtyckiego Konkursu Chórów „Pomerania Cantat” Koszalin- Słupsk. Od 2017 r. Prezes Stowarzyszenia „Pomerania Cantat” oraz założyciel i dyrygent Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie.

BILETY: NORMALNY 16 zł , ULGOWY 11 zł*
Sprzedaż:
- w kasie Filharmonii Koszalińskiej pn-pt 11:00 - 15:00,
- w Internecie poprzez kupbilecik.pl
- w dniu koncertu na godzinę przed koncertem przy Kościele.
*Bilet ulgowy przysługuje: uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, posiadaczom Koszalińskiej Karty Seniora i Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny.

Festiwal Finansują:

Sponsorzy:

   sponsor-medicalbeta     sponsor-toyota     sponsor-flens     sponsor-elfa     sponsor-kuncer     sponsor-radewrosnowo

© 2020 Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie

Wykonanie: WEBSERWIS